דרעי: "יש לנו עדיפות לנתניהו – לא בכל מחיר"

אריה דרעי, מנהיג תנועת ש"ס, אומר כי יעדיף את בנימין נתניהו כראש ממשלה,על פני יצחק הרצוג, אבל ייכנס לממשלתו רק אם יתקבלו תנאיה של ש"ס למלחמה בעוני בישראל.

יו"ר ש"ס אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
יו"ר ש"ס אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

באירוע שהתקיים בקרית מוצקין סיפר דרעי; "לפני שנתיים הכרזתי מעל כל במה שאנחנו תומכים בנתניהו-נתניהו-נתניהו, עד שהגרון שלי ניחר והיה צרוד","ומה קרה? הוא השאיר אותנו בחוץ. הפעם לא ניכנס לכל ממשלה בכל מחיר,הצהיר, יש לנו תנאים חברתיים מאוד קשים: שכר מינימום של 30 שקלים לשעה, הורדת מס ערך מוסף על מוצרי יסוד, מס על עשירים. נלך עם מי שייתן לנו – וכמובן שיש לנו עדיפות לנתניהו כיוון שהציבור שלנו רוצה את נתניהו. אבל אני אומר לנתניהו, אם לא תלך איתנו בתנאים הללו, אתה לא תהיה ראש ממשלה".

יצויין כי בחודש מארס 2014 בעת שש"ס ישבה באופוזיציה, שהונהגה על ידי יו"ר העבודה, ועל רקע המלחמה בחוק הגיוס, הצהיר דרעי כי יתמוך בהרצוג ויפעל בכל כוחו להפלת ממשלת נתניהו.

משם המשיך דרעי לטוויטר, שם התערב בחילופי מחמאות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הכלכלה נפתלי בנט. נתניהו התגאה בשיעור האבטלה בישראל, 5.6 אחוזים, אותו כינה "מהנמוכים בעולם המערבי", ובנט כתב לו "תודה, רה"מ. זה לא היה קל. הכנסנו חרדים ונשים ערביות לתעסוקה, תמרצנו מעסיקים, הקמנו מרכזי תעסוקה בכל הארץ, והעיקר-הצלחנו! נמשיך".

לדרעי היו השגות על אופן הצגת הדברים והוא הגיב להם כשכתב;"אתם מחלקים צ'פחות ביניכם ולאזרחי ישראל אין מושג על מה אתם מדברים".

בתוך כך, במסגרת החיזור אחר הקול החרדי, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, מקדישים בימים אלה מאמצים בניסיון להבטיח לעצמם את תמיכת המפלגות החרדיות במועמדותם לראשות הממשלה ביום שאחרי הבחירות. כאשר נודע כי שני הצדדים רמזו לחכי"ם החרדים כי הם עשויים להכניס שינויים בחוק הגיוס שאושר בכנסת האחרונה, הכולל סנקציות פליליות על סרבנים חרדים. ב"יש עתיד", שהובילה את החקיקה, תקפו את השניים בעקבות הפרסום והבהירו שיפעלו להכשלת כל שינוי בחוק.

הן נתניהו והן הרצוג שומרים על קשר רצוף עם ראשי המפלגות החרדיות, אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני. כשעל פי המסתמן כרגע, ישנו תיאום וישנה הסכמה בין המפלגות החרדיות על המלצה על נתניהו לראשות הממשלה, בוודאי אם יסיים ראשון את המירוץ. ההערכה במפלגות החרדיות היא שבכל מקרה לא ימליצו לנשיא על יצחק הרצוג, גם אם יוביל בפער ניכר על נתניהו.

מאחורי הקלעים יש תאום הדוק בין ראשי ש"ס למנהיגי יהדות התורה ויש גם הסכמה שהמלצה על נתניהו, אם תהיה, לא תעשה בחינם.לנוכח הזיכרון הטרי מהפעם האחרונה שבה המליצו על נתניהו ונותרו מחוץ לממשלתו. לכן, לאחר הבחירות הללו הם ידרשו לקבל הבטחות והתחייבויות ברורות לפני שימליצו עליו. נתניהו, מצדו, כבר הבהיר בשבוע שעבר שיבטל את הסעיף הזה אם יבחר. גם הרצוג לא פוסל לבצע שינויים בנוסח הנוכחי של החוק. צריך לזכור שהרצוג ומפלגת העבודה בכלל לא הצביעו בעד חוק הגיוס.

במפלגתו של יאיר לפיד תקפו את נתניהו והרצוג בעקבות הפרסום בחדשות 10 ואמרו כי לא יתנו לשום ממשלה שתקום להכניס שינוי בחוק.

7 תגובות
  1. רק דרעי יעזור לנו לגמור את החודש, הוא רואה את האלה שאף אחד לא רואה!!

  2. דרעי פועל טובות למען החברה הישראלית הכללית!!

  3. דרעי באמת דואג לכולם באשר הם! איש נכון!

  4. אין על אריה!!! כלכלן אמיתי!!!

  5. אנחנו סומכים עליו שיעשה את הדברים הנכונים למעננו!

  6. הולכים עם מרן מצביעים דרעי!

  7. 5 התגובות הראשונות נכתבו ע"י אותו אדם, תסתכלו על הזמן תגובה

השארת תגובה