מתחמם: המירוץ לראשות העיר בת ים

בת ים נכנסה רשמית למערכת בחירות • קטי פיאסצקי הכריזה על התמודדות, צביקה ברוט פתח בקמפיין, "סקר" מסתורי מציע את גאולה אבן-סער ודן חלוץ, 'יש עתיד' תנסה שוב את מזלה ומנכ"ל החברה העירונית יתמודד באשדוד

הבחירות בבת ים
הבחירות בבת ים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העיר בת ים נכנסה בשבועות האחרונים לקלחת בחירות, והמערכת הפוליטית המקומית נכנסת לתזזיתיות ולדריכות רבה. בימים האחרונים, הצטרפו שחקנים חדשים למגרש, רחובות העיר הוצפו בקמפיין נרחב וגם סקר אנונימי ומופרך מסעיר את המערכת.

פיאסצקי לראשות

ראשית, נפתח עם חברת המועצה קטי פיאסצקי-מורג (מר"צ), שהכריזה השבוע חגיגית על התמודדותה לראשות העיר. "לקח לי לא מעט זמן לקבל את ההחלטה, זה דרש ממני המון מחשבה ובעיקר התייעצויות עם האנשים הקרובים אליי. בסופו של התהליך החלטתי שאני רוצה להלחם על העיר שאני כל כך אוהבת, שמגיע גם לי ולבני משפחתי עיר טובה יותר, נקייה יותר ושלנו התושבים יותר", כתבה.

פיאסצקי, 34, אשת הייטק במקצועה, נבחרה למועצת העיר בבחירות האחרונות, והפכה עד מהרה לקול בולט ודומיננטי. היא זוכה להערכה רבה ועשויה להיות אלטרנטיבה למצביעים המחפשים שלטון חדש, רענן ונקי כפיים.

בהודעתה, מנתה פיאסצקי את הישגיה הנוכחיים ובעיקר פרסה את החזון שלה לעתיד העיר. "במשך ארבע וחצי השנים האחרונות כיהנתי כחברת מועצת העיר. בחרתי לשבת באופוזיציה למרות שהייתה לי האפשרות לחבור לחבריי בקואליציה, כסגנית ראש עירייה בשכר. ההצעות הגיעו אליי בכמה הזדמנויות אבל לא כך חינכו אותי. הכיסא מבחינתי מעולם לא היה המטרה, אני מאמינה בעבודה קשה ובשמירה על העקרונות".

"יש בי תקווה. במשך ארבע וחצי שנים נלחמתי במערכת הרקובה ואני חושבת שהגיעה העת להוביל את המערכת שכולנו מייחלים ומקווים לה. יש בי תקווה. הגיע הזמן שנהפוך ממובלים למובילים ונהפוך את העיר למקום שאנחנו רוצים שהיא תהיה – עיר שבה כולם מוצאים את מקומם, עיר חוף צעירה, עיר נקייה מלכלוך ומשחיתות, עיר שנהיה גאים בה".

הקמפיין של ברוט

ומי שמסתמן כמועמד חזק במרוץ הוא איש 'הליכוד' צביקה ברוט, עיתונאי ומנהל הקמפיין של נשיא ארה"ב טראמפ בישראל, בעברו, ויועץ בכיר לממשלות, בהווה.

קוראי 'השבוע בבת ים' נחשפו בשבועות האחרונים לדמותו ולמועמדותו, אך למרות הדיווחים, ברוט סירב להצהיר על כוונותיו. השבוע, מלאה העיר בת ים בשלטי חוצות המבשרים על ריצתו של צביקה ברוט לראשות העיר, במה שנראה כמו קמפיין מושקע במיוחד.

ברוט נתמך על ידי סניף 'הליכוד' המקומי בראשות הקבלן ששון אליהו, ועשוי להיות מועמד בולט בקרב על ראשות העיר.

סיכום ביניים

מוקדם אמנם מכדי לסכם, אך נכון לכעת, מלבד המתמודדים החדשים בזירה, יתמודדו בוודאות ראש העיר המכהן, יוסי בכר וחבר המועצה אורי בוסקילה. שאלת התמודדותו של אלי יריב מוגדרת עדיין כחידה. הערכה היא כי חברי מועצה נוספים – מההנהגה הוותיקה של העיר – יבקשו גם הם להצטרף למרוץ לראשות העיר.

סקר תמהוני

ובתוך כך, תושבים רבים קיבלו השבוע מסרונים, בהם התבקשו לענות ל"סקר" מקצועי. השאלות בסקר היו על גבול ההיתוליות, ולא ברור מי עומד מאחורי היוזמה. "במידה ובבחירות הקרובות יוחלט להחליף את ההנהלה הישנה של העיר במועמדים חדשים, במי משלשת המועמדים הבאים תבחר", נשאלו התושבים.

וכאן, הגיעו האפשרויות: העיתונאית גאולה אבן-סער, צביקה ברוט, והרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. למותר לציין כי מלבד המועמד האמצעי, המועמדים האחרים כלל לא רלוונטיים. ה"סקר" לווה בסרטון מושקע שהופץ ברשתות החברתיות, בו הוצגו כל המועמדים ברצינות תהומית. עד כה טרם ברור מי עומד מאחורי ה"סקר" ומה מניעיו.

'יש עתיד'

זאת ועוד: הפעיל החברתי ויו"ר 'יש עתיד' בעיר, ירון לוי, מתכוון לרוץ מחדש למועצת העיר, למרות שבבחירות האחרונות לא הצליח לעבור את אחוז החסימה., לוי, 36, לא פוסל אף אפשרות להתמודד על הראשות.

המנכ"ל בדרך לאשדוד?

ולסיום, האם מנכ"ל החברה לתרבות, פנאי וספורט בת ים, יתמודד לראשות העיר אשדוד? על פי דיווחים שונים, בכוונת אריה ללוש, תושב אשדוד, לרוץ לראשות העיר, הנמצאת באחרונה במרכז סערה אדירה על רקע חוק המרכולים. במקומונים אשדודיים פורסמו מודעות של ללוש, אף כי לא ברור האם הוא עצמו עומד מאחוריהם או שאי מי מנסה לקדם אותו, לצרכיו.

השארת תגובה