הרב: "לרחם על הטועים בדרכי נועם"

בכינוס של ארגון 'חותם' אמר הגר"י שיינין, כי אל לנו לכעוס על מי שאינם מבינים את ערך השבת, כי הם לא למדו ולא לימדו אותם – יש להתפלל עליהם, לרחם עליהם ולקרב אותם בהסברה נכונה

הגר"ד יוסף והגר"י שיינין
הגר"ד יוסף והגר"י שיינין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע מאבקי השבת בעיר אשדוד נשא רבה הראשי של העיר הגאון רבי יוסף שיינין שליט"א דברי התעוררות וחיזוק בכינוס שנערך תחת הכותרת "אוהבים את השבת".

בכנס שנערך בבית הכנסת שבסניף 'בני עקיבא' בעיר, השתתפו תושבים רבים שהביעו את כאבם לנוכח מסע ההסתה החמור שמובילים גורמים אינטרסנטיים נגד אוכלוסיית שומרי השבת בעיר וביקשו לעודד ולתמוך באותם עסקים המבקשים לשמור על יום המנוחה השבועי אך נאלצים להתמודד אל מול גורמי לחץ שונים.

בדבריו העלה הרב על נס את קדושת השבת, וקרא שלא לוותר על השבת. "חס ושלום. אנחנו צריכים את השבת. השבת זה הלב שלנו. השבת זה הלב של עם ישראל. צריך לחזק את השבת. בכל מקום שהוא אפשרי אצלנו, ברחובותינו ובביתנו לפחות במרקם הציבורי של העיר ושל הארץ".

"יחד עם זאת", הוסיף הרב וציין, כי "יש בשורה התחתונה לזכור, שכולנו אחים וחובה עלינו לשמור על אחדות ועל אהבה האחד כלפי השני, יש לנו רק לרחם ולחמול על אלה שתמיד שטועים בדרכם ולא מקיימים. אין לנו מה לכועס אליהם כי הם לא למדו ולא לימדו אותם. להתפלל אליהם, לרחם עליהם ולקרב אותם בהסברה 'בדרכי נועם וכל נתיבותיה השלום' ועל כך בעזרת ה' אנחנו מזכה שהשבת תתחזק, האחדות תתחזק ונזכה בביאת משיח צדקנו במהרה. אמן".

השארת תגובה