מקלב דרש והכנסת תעניש את יונה יהב

לאחר שראש העיר יונה יהב סירב להגיע לכנסת לדון באפליית בית הספר 'נתיבות משה' בעיר, הוצע להעניש את מי שמשתמט מהגעה לדיון • בתפריט: שלילת היתר כניסה לכנסת ומניעת קיום דיונים מטעמו בועדות השונות

מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (2)
מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שראש העיר יונה החרים סדרת דיונים בכנסת שעסקה בתנאי תלמידי בית הספר 'נתיבות משה' בחיפה ולאחר שלא הופיע בדיוני הוועדה לזכויות הילד, הציע חה"כ אורי מקלב יחד עם יו"ר הועדה לזכויות הילד חה"כ יפעת שאשא ביטון להטיל סנקציות על יהב.

השבוע הודיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי "לא ניתן להשלים עם מצב זה, וכי יהיה נכון לטפל מערכתי ואחיד" לכן סיכם עם יו"ר ועדת השקיפות חה"כ סתיו שפיר ויו"ר הקואליציה חה"כ דוד אמסלם כי תוקם וועדה שתעסוק בנושאים הללו, בה יהיו חברים יו"ר הכנסת יחד עם שני סגני יושב ראש – אחד מהקואליציה ואחד מהאופוזיציה, יחד עם אחד מיושבי ראש הוועדות.

אם נציג ציבור שמחויב להתייצב על פי החוק בפני ועדה בכנסת ולא הופיע יעלה לדיון בוועדה שהקים יו"ר הכנסת. הוועדה תוכל להעניש את הנעדרים בשלל עונשים בהם: לשלול היתר כניסה קבוע למשכן הכנסת או את ההיתר להיכנס עם רכב, לאסור על ממלא מקומו להיכנס לכנסת, לפנות לראשות הגוף בו הוא עובד בקובלנה וכן אפשרות לשלול ממשרדו או הגוף אותו הוא מייצג לקיים דיונים בועדות הכנסת השונות.

השארת תגובה