הכל על חשיבות ניקוי עור הפנים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראשית, הקפדה על ניקיון עור הפנים עוזרת לשמור על איכות העור לטווח ארוך ומונעת הופעת קומדונים ופצעים ע"י שמירה על נקבוביות נקיות. לכן, לפני הטיפול באקנה או קומדונים יש לוודא כי עור הפנים נקי על מנת שלא יווצרו זיהומים ולמנוע סימנים עתידיים.

עור הפנים של נשים וגברים שונה באספקטים רבים. עור הפנים של הגבר קשה יותר ועבה יותר (עור הגבר עבה ב-25% מעור האישה ולכן הוא עמיד יותר) אי לכך, הגבר זקוק לרמת טיפול שונה משל האישה. עור הגבר שמן יותר מעור האישה בגין הטסט

HyperFocal

וסטרון (הורמון המין הגברי), עשיר יותר בסיבי אלסטין וקולגן ולכן הינו אלסטי ומוצק יותר. לפיכך, למרבית הגברים יש פחות קמטוטים אך יותר קמטים עמוקים. כמו כן, נשים יכולות להסתיר פגמים עם מייק-אפ, מה שרוב הגברים מתקשים ולכן חשוב לשמור ולטפח את עור הפנים. כאשר עור הפנים של הגבר נקי, ישנה הפחתה של גדילת זקיקי שיער הפוכה ומניעת פצעים הנובעים מכך. הגבר עלול להיתקל בבעיות הנובעות כתוצאה מגילוח בכלל ומגילוח לא נכון בפרט: חתכים, גירויים בעור, גרד, עור מדמם, שערות הנשארות תחת העור ועוד. הגילוח איננו רק טרחה ומקור לבעיות עור, הגילוח מהווה בעצם פילינג יומיומי המסיר תאים מתים ומגלה עור חלק וחדש בכל גילוח, לפיכך יש להיזהר בסוג הניקוי שמבצעים לאחר מכן.

  • יש להקפיד על אבחון סוג עור וניקוי בהתאם על מנת שאכן תתבצע פעולת ניקוי כמו שצריך על מנת שלא יוצר מצב שאנו "מייבשים" את העור והופכים אותו לעור יבש.
  • יש להקפיד לנקות את הפנים פעמיים ביום- בוקר, אחרי שנת הלילה שבה תאי עור הפנים חידשו את עצמם, ובערב לפני השינה, על מנת לנקות את העור מנזקי הסביבה וליצור סביבה טובה לגדילת תאים חדשים. כמו כן, מומלץ להשתמש בפילינג (או על בסיס יומיומי כדוגמת 7 days scrub) לצורך שמירה על נקבובית נקיות ומניעת הצטברות לכלוך והקטנת הופעת פצעים וקומדונים.
  • בדרך כלל עור בוגר עכור ודק יותר ולכן הניקוי צריך להיות עדין. כמו כן, עור בוגר מאופיין בנקבוביות פתוחות יותר ולכן יש להקפיד לשמור על ניקיון נקבוביות אלו .
  • שגרת ניקוי פנים יום יומית תעניק לעור שלך מראה זוהר, בריא וקורן, השומר על חיוניות נפלאה. כאשר עור פנינו נקי לא רק שאנו מאטים את הזדקנות העור, אנחנו יוצרים קרקע טובה יותר לקרם הלחות, ההזנה או כל קרם טיפול לחדור טוב יותר לעורנו
השארת תגובה