בעל הפיצריה הרגיע את ראש העיר

אושרי ניזרי מנהל את אחת מחנויות האוכל הגדולות באשדוד, והפך גם למעין פעיל חברתי, לאחר שהקים 'ארגון עסקים עירוני – אשדוד', המנסה לשפר את כוחם של בעלי העסקים מול הספקים הגדולים והבנקים

יחיאל לסרי
יחיאל לסרי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תל אביב

סערת התנים

אמיתי לגמרי: במסגרת מאבקה בתופעת התנים שמסתובבים ברחבי העיר, הוציאה השבוע עיריית תל אביב הנחיות לתושבים, לפיהן רצוי לא להשאיר מחוץ לבתים מזון לבעלי חיים. מי שיצא בחמת זעם נגד הודעת העירייה הוא חבר המועצה ראובן לדיאנסקי, ראש מפלגת 'מהפך ירוק', שכתב כי ההודעה פורסמה "ללא הסכמתי ו/או ידיעתי". בדבריו – אליהם צירף תמונה של חתול רחוב מעורר חמלה – כתב: "שיהיה ברור, האכלת חתולי רחוב היא פעילה אנושית, מבורכת וחשובה".

לדיאנסקי הפציע בשמי הפוליטיקה התל אביבית בבחירות 2008, אז רץ בראשות מפלגת 'לתת לחיות', המפלגה היחידה בישראל שמצעה העיקרי היה הגנה על זכויות בעלי חיים. המפלגה זכתה לכ-7,000 קולות.

לקראת הבחירות האחרונות, כינס לדיאנסקי מסיבת עיתונאים והודיע על איחוד סיעתו עם 'התנועה הירוקה'. הוא אף הקים את 'מועצת המומחים' של המפלגה, ביניהם היה השר לשעבר אברהם פורז ('שינוי'). למרות שיתוף הפעולה וריכוז הכוחות, המפלגה זכתה במקום בודד בלבד.

חיפה

הכישלון: אי החלפת שלט

סיעת חד"ש במועצת עיריית חיפה, פרסמה השבוע פרוספקט מיוחד, בו היא מונה את ההישגים ואת הכישלונות של חבריה, במהלך הקדנציה הנוכחית. בין רשימת הדברים שלא הצליחה הסיעה להשיג, נמצאת שכונת 'עין הים' במערב העיר, שם דורשת הסיעה להוסיף את שם השכונה המקורי 'ואדי ג'מאל' לשלט הקיים.

סיעת חד"ש מחזיקה בשני נציגים בעיריית חיפה; ד"ר סוהיל אסעד וגב' ערין עאבדי-זועבי. יו"ר הסיעה, סוהיל, כיהן עד לפני תקופה כסגן ראש העיר, והגיע להישגים נאים.

כאמור, הסיעה הציגה את הדברים שעדיין לא הצליחה לקדם ושאותם תציג כדרישה קואליציונית, ביניהם "ריבוד הכבישים בשכונת עין הים והוספת שם השכונה הנכון – ואדי ג'מאל – בערבית, לשלט הקיים כיום".

אשדוד

בעל הפיצה תומך בלסרי

ראש עיריית אשדוד הד"ר יחיאל לסרי, יכול לנשום לרווחה ולהעלות חיוך על פניו, אחרי תקופת קשה בה ספג מתקפות מבית ומהלומות תקשורתיות. הסיבה? – אושרי ניזרי, בעל החנות 'פיצה איטליאנו' הודיע על תמיכה חד משמעית במועמדותו לראשות העיר.

אושרי ניזרי מנהל את אחת מחנויות האוכל הגדולות באשדוד, והפך גם למעין פעיל חברתי, לאחר שהקים 'ארגון עסקים עירוני – אשדוד', המנסה לשפר את כוחם של בעלי העסקים מול הספקים הגדולים והבנקים.

קרנו של אושרי עלתה לאחר שתכנית התחקירים 'המערכת' הקדישה תכנית לניסיונותיו, ואפילו שר הכלכלה אלי כהן מיהר להגיע לחנות הפיצה על מנת להתרשם. על פי אתרים מקומיים, אושרי "נחשב לאחד מחסידיו הגדולים של הרב מאיר אבוחצירא". כאמור, השבוע הודיע ניזרי על תמיכתו בראש העיר לסרי.

קריית מוצקין

ראש העיר והשר בונים בסעודיה

דמיינו לעצמכם את הרגע בו אתם יוצאים מפגישת עבודה מכרעת בלשכת שר התחבורה. בכדי להמחיש את גודל הפרויקט עליו דנתם, אתם נעמדים מול המצלמה, מאחוריכם פרוסה מפה גדולה, ואתם מחווים באצבע – אגב פרצוף רציני – על המיקום המדויק בו יעמוד הפרויקט המדובר. אלא שבמקום מפה של העיר או הארץ, אתם מצביעים על מפת ה…מזרח התיכון.

זה בדיוק מה שקרה השבוע לראש עיריית קריית מוצקין חיים גורי ולשר התחבורה ישראל כץ. השניים נעמדו להצטלם לאחר שסיכמו על הקמת קיר אקוסטי בתוואי הרכבת, כשהם מדגימים את הפרויקט החדש על גבי מפה, ואצבעותיהם מכוונות אל ערב הסעודית.

"'תתחילו לעבוד על הקיר האקוסטי לאורך קו הרכבת בקריית מוצקין', כך הנחה ישראל כץ – שר התחבורה והשר לענייני מודיעין את הצוות המקצועי במשרדו במהלך פגישתנו. עוד סיכמנו על הסדרת התנועה בצומת אפק על מנת להקל על עומסי התנועה", כתב גורי בחשבונו ברשת החברתית, כשתמונתם מצביעים למרחב הערבי מתנוססת ברקע.

פנינו לקבל את התייחסות חיים צורי, אך זו לא התקבלה.

רמת גן

הקמפיין של העוזר

משה גבאי, עוזרו של ראש העיר ישראל זינגר, מוביל באחרונה קמפיין בו הוא מקדם את עצמו, ככל הנראה מתוך שאיפה להיבחר לראשות העיר. גבאי זכה לכתבה מחמיאה בעיתון מקומי, בה פרס את משנתו, הציג את פעליו ואף יצא בהצהרה 'דרמטית': "אנשים איבדו את הדרך ואת הקווים האדומים".

עלעול קל בדפי הרשת של גבאי, מגלה ניסיונות עקביים להצגת פעליו הברוכים. בטוויטר הוא מציג עצמו כ"משה גבאי, עוזר ראש העיר ברמת גן למען התושבים והעובדים. ניתן לפנות למשרדי ביאליק 35". בדף לא ברור שמשה מפנה אליו, נמצא הסלוגן "רמת גן אוהבת את משה גבאי". אז האם העוזר יצליח להיכנס לנעליו של הבוס הגדול? – ימים יגידו.

פתח תקווה

4 חודשים לפני: 'מטה היראים'

את אורי עומסי, מכירים קוראי המדור כפעיל ש"ס לשעבר שהתגייס עצמאית לטובת המועמד לראשות העיר רמי גרינברג. השבוע, הודיע עומסי חגיגית על הקמת מטה 'היראים'. בהודעה נכתב בפירוט מספר המתנדבים במטה ורשימת הנואמים במעמד הפתיחה, אלא שמתברר כי מדובר בכלל במטה שייפתח בעוד …כארבעה חודשים.

תחת הכותרת "לכו בנים שמעו לי", הודיע עומסי על "כנס גדול ומרכזי בהשתתפות מאות חרדים, אשכנזים וספרדים כאחד, להביע תמיכה במועמדותו לראשות העיר של עו"ד רמי גרינברג. במעמד בימת מזרח של גדולי תורה רבני שכונות ומרביצי תורה, רבני בתי כנסת וקהילות, ברשות רבנים ידועי שם פוסקי עדת תימן ועוד. (שלא ניתן לפרטם)".

"בערב זה רשמית יפתח מטה "היראים" וכן יובאו למעלה מ-300 בני תורה בני ישיבות למעמד אשר יעבדו בבין הזמנים (חודש תשרי) וביום הבחירות היעד להגיע ל-600 בני תורה בו ביום". כאמור, תאריך הפתיחה הוא בעוד 4 חודשים, ערב ראש חודש תמוז.

השארת תגובה