הגר"ח קנייבסקי במכתב לבני תורה

בת ים התורנית: ת"ת חדש לבני תורה • 'בני יוסף' – על שם מרן ועל שם רב העיר • בכנס הפתיחה: רבנים, משגיחים, ואיגרת מיוחדת משר התורה הגר"ח קנייבסקי

בת ים תת
בת ים תת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כנס פתיחה לתלמוד תורה החדש 'בני יוסף', לילדי בני התורה והאברכים מבת ים, החפצים בחינוך על טהרת הקודש. אירוע הפתיחה התקיים במעמד רב העיר הגאון רבי אליהו בר שלום; הרה"ג יעקב רוזין, רב השכונות; הרה"ג אברהם ישראל, ראש כולל אוהל אברהם; והרה"ג יוסף ורון, מנהל ת"ת בני יוסף וראש כולל באר השלום.

כנס החיזוק התקיים בבית הכנסת 'אוהל אברהם', ובאו והתכנסו כולם כאחד רבני שכונות, ראשי כוללים, ראשי ישיבות, משגיחים רוחניים של הישיבות הקדושות ואברכים בני עליה.

ראשון הדוברים, הרה"ג רזיאל אלול, רב קהילת אור החמה, שיבח את היוזמה להמשיך ולפתח את העיר בת ים בקדושה ובטהרה ובחינוך ילדי ישראל, תחת פיקוח הדוק של וועדה רוחנית שתפקח על רישום ותנאי הקבלה.

אחריו בקודש הרב הגאון לוי פנחסי, ראש ישיבת 'אור אברהם', אשר שיבח את בוגרי הת"ת הישן המפארים את כותלי המזרח של הישיבות הקדושות. אחריו עלה הגאון רבי יעקב רוזין, אשר העלה את נושא הוועדה הרוחנית ומעלתה למשפחות אברכים.

אחריו בקודש דיבר פה מפיק מרגלית הרב אליהו סויסה, משגיח בישיבות תפארת משה, שהתייחס לבוגרים המסתופפים בישיבתו מהת"ת הישן המתעלים מיום ליום, כאשר אין הדבר מובן מאליו, שהעיר בת ים אשר ברובה אינה מתנהלת ברוח חרדית, מוציאה מקרבה תלמידי חכמים ובני תורה המפארים את הישיבות הקדושות. הרב הדגיש את איכותם הנדירה של בוגרי כיתות ח' בהדרכת הרבנים אבישלום הלוי ויונתן ברדה.

אחריו דיבר הרב יוסיפוף משגיח ישיבת "עטרת התלמוד" שהדגיש את עדינות הנפש של תלמידי הת"ת המפארים את ישיבתו.

כיבדו את המעמד: ראש העיר יוסי בכר, מ"מ רפאל ברנז, ויו"ר המועה"ד הרב בנימין אלחרר, ששיבחו את פועלו של ראש המוסדות הרב יוסף ורון, שמזה שלושים שנה משקיע בחינוכם של ילדי ישראל.

הגאון רבי שלמה קנייבסקי, בנו של שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי, שלח מכתב מחמם הלב, והזכיר את חשיבות התכנסות תלמידי החכמים. הוא צירף את ברכתו להצלחת חינוכם הטהור של ילדי ישראל.

חתם את הכינוס המרא דאתרא הגאון הרב אליהו בר שלום, שחיזק את ידי מקימי הת"ת. את הערב הנחה ביד רמה הרב אברהם ריס.

השארת תגובה