קשיים בדרך להקמת המרכז הגרנדיוזי

התכניות להקמת קומפלקס ענק לספורט, תעסוקה ומסחר, בבת ים – נתקלות בבעיות • משרד הפנים חושש מחסור תכנון של שטחים מסביב

ים אצטדיון
ים אצטדיון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קשיים בפרויקט הגרנדיוזי של בת ים: משרד הפנים מסרב לאשר את את פרויקט אצטדיון הכדורגל העירוני, כך פורסם השבוע באתר הספורט one. מדובר באחד הפרויקטים הגדולים שמקדמת העירייה, ושעל פי משרד הפנים, יש "חורים" גדולים בתכניות הבנייה, שנאמדים במיליוני שקלים.

במוקד הבעיה עומדים שטחים חומים מסביב לאצטדיון, שאמורים להיות חלק מתכנון הפרויקט, אך הם לא נלקחו בחשבון ולא הוגשה לגביהם תכנית מסודרת. החשש הוא כי הטיפול בשטח החום ייפול בין היזמים לבין העירייה, ולבסוף הוא לא יטופל ויעכב את הפרויקט כולו.

פרויקט אצטדיון בת ים יצא לדרך לפני יותר משנה, עם זכייתו של היזם אמיר כבירי וחברת סופרמטיסט גרופ בע"מ במכרז להקמת האצטדיון.

על פי התכנית, החברה תקים ותפעיל קומפלקס לספורט, תעסוקה, בילוי ומסחר, שימוקם ברחובות הקוממיות ודרך מנחם בגין בעיר. במרכז המתחם יעמוד אצטדיון ובו 30,000 מקומות, שייועד למשחקי ספורט ולאירוח מופעים.

עיריית בת ים מסרה בתגובה לידיעה: "העירייה מנהלת בימים אלו שיח עם משרד הפנים כחלק מתהליך אישור המכרז. כזכור, מדובר בפרויקט ענק שבמסגרתו ייבנה בבת ים אצטדיון בינלאומי ולצידו עשרות אלפי מטרים של שטחי מסחר ופנאי. תכנון פרויקט בסדר גודל זה אורך זמן ודורש שינויים והתאמות בהתאם לדרישות הגופים השונים ובכלל זה משרד הפנים, כפי שנעשה בימים אלו".

השארת תגובה