עכשיו הרחוב נקרא על שם חבר המועצה הדתי

דב דויטש ז"ל היה מראשי פועלי אגודת ישראל בצ'כיה, ממקימי העיר בת ים, חבר מועצה ויו"ר המועצה הדתית עשרות בשנים • כעת, העיר מחזירה לו כבוד

ים רחוב
ים רחוב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית בת ים קיימה טקס הנצחת רחוב ע"ש דב דויטש, ממייסדיה ובוניה של העיר. הטקס נערך בצומת הרחובות אהוד קינמון – הסוללים (דב דויטש), במעמד הנהלת העיר, חברי מועצת עיר, בני משפחת דויטש ותושבים.

דב דויטש נולד בצ'כיה ב- 1912, התייתם מהוריו בגיל צעיר ועבר ללמוד בישיבה. הוא שימש כאחד ממנהיגי צעירי פועלי אגודת ישראל בצ'כיה ועלה לישראל יחד עם רעייתו ברכה ז"ל בשנת 1935, את מקום מושבם קבעו בשכונת "בית-וגן" (לימים בת-ים).

עם הגיעו לבית וגן עבד בבנייה וסלילת כבישים, הכביש הראשון אותו סלל היה רח' ירושלים. במהלך פרעות תרצ"ח 1937 התגייס להגנה ופעל להגנת היישוב עד סיום מלחמת העצמאות.

לאחר הקמת המדינה החל לעבוד כפקיד במועצה המקומית, הקים את סניף תנועת "הפועל המזרחי" (לימים תנועת המפד"ל) ונבחר כחבר מועצה מטעמה. הוא כיהן למעלה מ- 20 שנה כחבר במועצת העיר וכסגן ראש העיר מחזיק תיק החינוך. כמו כן שימש במשך שנים רבות כראש המועצה הדתית בעיר. דויטש היה ממקימיה ומייסדיה של ישיבת אדר"ת, ושמו מונצח בה עד ימינו.

דב דויטש גם תרם לפיתוחה הכלכלי של העיר, כאשר הקים וניהל את הסניף הראשון של בנק המזרחי.

הוא הלך לעולמו בשנת 1992 בגיל 80 והותיר אחריו את רעייתו ברכה ז"ל שהלכה לעולמה לפני 3 שנים, שני בנים ובת, עשרה נכדים ונינים רבים.

השארת תגובה