"נתניהו שואף לממשלת אחדות"

שלושה שבועות לפני הבחירות רומזים בימין ובשמאל: נתניהו מעוניין ש'המחנה הציוני' תהיה השותפה הכירה בממשלה הבאה

יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

גורמים בליכוד וב'מחנה הציוני' טוענים כי ביום שלאחר הבחירות, אם יזכה בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא יפנה להקמת ממשלת אחדות רחבה, וינסה לצרף כשותפה הראשונה את מפלגת 'המחנה הציוני'.

זאת לדברי הגורמים, בשל העובדה שממשלה כזו, תאפשר לנתניהו לנהל קדנציה ארוכה, ללא עימותים בזירה הבינלאומית, ואולי אף להשיג הישגים מדיניים.

בימים האחרונים מתמקדים במפלגת 'הבית היהודי' בניסיון להבהיר לציבור כי למרות הבטחות טרום הבחירות, לא בטוח כלל שגם אם המפלגה תהיה השנייה בגודלה במחנה הימין, היא תוזמן ראשונה לממשלה הבאה, אם יעמוד בראשה נתניהו. נפתלי בנט אף התבטא במוצאי שבת והבהיר שחשוב לשמור על מפלגתו גדולה. גם השר אורי אריאל הבהיר אמש כי "המפלגה שריסנה את הליכוד לאורך כל הקדנציה האחרונה היתה הבית היהודי", ברומזו שאם יקטן כוחה של סיעתו, תפחת משמעותית גם השפעתה.

יצויין כי מתחת לפני השטח כבר מתנהלים מגעים בין הצדדים זמן ממושך, כשנתניהו והרצוג עצמם לא עוסקים בנושא, אבל מקורבים ועסקנים מעורבים בבניית האפשרות הזו, ליום שאחרי. במקרה כזה אגב, 'המחנה הציוני' תסתפק בתיקים בכירים וככל הנראה לא תקבל רוטציה על ראשות הממשלה. לדברי גורמים ב'מחנה הציוני' העניין מתאים להרצוג שמבקש להחליש את כוחה של לבני במפלגה לאחר הבחירות, מחשש שתנסה להדיחו.

השארת תגובה