תקופת הסתגלות לאזרחים ותיקים בתחבורה הציבורית

השר כץ: אזרחים ותיקים יוכלו להמשיך לרכוש כרטיס נסיעה בודדת אצל הנהג בהנחה של 50%, בתקופת ההסתגלות: "נעשה הכל כדי לאפשר להם לנסוע בתחבורה הציבורית וליהנות מההנחות. אף קשיש לא יורד מהאוטובוס"

%d7%a0%d7%94%d7%92-%d7%90%d7%95%d7%98%d7%95%d7%91%d7%95%d7%a1
%d7%a0%d7%94%d7%92-%d7%90%d7%95%d7%98%d7%95%d7%91%d7%95%d7%a1
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות המעבר לכרטוס חכם בתחבורה הציבורית. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ הנחה היום (יום שני) את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרדו לאפשר לציבור האזרחים הותיקים לרכוש כרטיס נסיעה בודדת אצל הנהג במשך תקופת ההסתגלות וליהנות מההנחה של 50% ממחיר הנסיעה.

השר כץ הודיע כי בתקופת ההסתגלות יתאפשר לציבור האזרחים הותיקים לנסוע עם תעודת אזרח ותיק ולרכוש כרטיס נסיעה בודדת אצל הנהג, עד להנפקת כרטיס רב קו אישי. "מחויבותנו לאזרחים הותיקים היא מוחלטת ונעשה הכל כדי לאפשר להם לנסוע בתחבורה הציבורית וליהנות מההנחות. אף קשיש לא יורד מהאוטובוס", הוסיף השר כץ.

במסגרת המהפכה בתחבורה הציבורית שמנהיג השר כץ, החל מ-8 במרץ לא תתאפשר רכישת כרטיסי נסיעה או טעינת רב קו אצל נהגי האוטובוסים בירושלים, במטרה לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד, ולהפוך את הנסיעה לבטוחה יותר ומהירה יותר, כנהוג במדינות רבות בעולם.

השר כץ הנחה את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לפתוח מרכזים להנפקת כרטיסי רב קו לאזרחים הותיקים, בבתי אבות, בתי חולים ובמנהלים קהילתיים. כמו כן, יבחן המשרד פתיחת נקודות הנפקה נוספות, בהתאם לדרישה. במקביל פתח המשרד במסע הסברה שנועד ליידע את הציבור אודות הרפורמה והתועלות הרבות הגלומות בה.

בג"צ פסק לאחרונה, כי כל הזכאויות להנחות בתחבורה הציבורית ינתנו באמצעות שימוש בכרטיס רב קו אישי, לפיו ניתן לזהות את זכאותו של הקשיש להנחה. למרות זאת, החליט השר כץ לאפשר לאזרחים הותיקים להמשיך ולרכוש גם כרטיס נסיעה בודדת אצל הנהג בתקופת ההסתגלות, במטרה למנוע כל פגיעה אפשרית בציבור האזרחים הותיקים.

יצוין כי בחלק מאמצעי התחבורה הציבורית כיום, כמו למשל ברכבת הקלה בירושלים, במטרונית בחיפה, בתחבורה הציבורית בבאר שבע ובמספר קווים בתל אביב, ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה באמצעות מערכת אוטומטית בלבד, ולממש את הזכאות להנחה באמצעות השימוש ברב קו אישי בלבד.

השארת תגובה