יוזמה חילונית: כך נחסום את החרדים

האופוזיציה האשדודית יוצאת למהלך שיחסום כל מועמד שייתמך על ידי החרדים • הסיכום: הזמנת סדרת סקרים והתחייבות להסיר מועמדות לטובת בעל הסיכוי הגבוה • וגם: האם הלן גלבר מנהלת מו"מ עם החרדים?

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"שלא אחד בלבד": האופוזיציה החילונית באשדוד רוקמת מהלך שיימנע מראש העיר הנוכחי הד"ר יחיאל לסרי לזכות מחדש בראשות, ובעיקר, לחסום כל מועמד שייתמך על ידי הציבור החרדי. השיטה – סדרת סקרים שתבדוק מי מהמועמדים הנגדיים בעל סיכויים טובים יותר, והסכמה להתאחדות סביבו.

העיר אשדוד נקלעה שלא בטובתה לשסע פנימי בין תושביה, על רקע חוק המרכולים והדרישה להחמיר אכיפה נגד עברייני חוק הפותחים עסקים בשבת. מי שסופג את האש הצולבת – תקשורתית וציבורית – הוא ראש העיר לסרי המחזיק בשותפות עם החרדים, ומוצא עצמו קרוע בין נאמנותו לחרדים לבין הצורך באהדת החילונים, בנוסף למאבקים פנים חרדיים שמתנהלים על גבו.

מתוך 27 חברי מועצת עיר, 8 חברים נמנים על האופוזיציה העירונית, ארבעה מתוכם רואים עצמם ראויים לראשות; שמעון כצנלסון, הלן גלבר, נעים שומר, ואלי לחמני.

במסגרת היוזמה, שפרטיה נחשפים לראשונה ב'קו עיתונות', סיכמו שמונת חברי האופוזיציה על תכנית להחלפת לסרי, להלן עיקריה: הזמנת שלשה סקרים חיצוניים, שיבחנו את הסיכויים של כל מועמד לראשות העיר. לאחר שיוברר מי בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לנצח את לסרי, יסירו יתר החברים את מועמדותם ויתחייבו להתאחד סביבו. היוזמה אינה עוסקת בריצה מפלגתית, שם כל חבר יהא חופשי לרוץ כאוות נפשו.

בשיחה עם חבר המועצה נעים שומר, מאשר הוא את עיקרי הדברים, ואומר: "היו לנו פגישות, המטרה היא לאחד כוחות בכדי להוריד את לסרי. ברור לנו שאם יהיו ארבעה-חמשה מועמדים, לסרי ייקח את הבחירות, לא נחזור על הטעות שהייתה בקדנציה הקודמת".

שומר נותן החרגה חד משמעית לברית האופוזיציה, העוסקת במועמדות של הלן גלבר. לדבריו, גלבר מנהלת מו"מ עם החרדים לתמיכה במועמדותה, ובמקרה שכזה, הרעיון ירד מעל הפרק. יצוין כי הדיבורים על ניסיונותיה של הלן לחבור לחרדים, לא זרים לתושבי אשדוד, והם מקבלים חיזוק משתיקתה הרועמת בכל סערות השבת האחרונות.

לפניית 'קו עיתונות' אודות ברית האופוזיציה ויוזמת הסקרים, הגיבה גלבר: "כל מה שצריך לעשות בכדי שלסרי לא ימשיך להוביל את העיר הזאת לתהום – ייעשה". בסביבתה הכחישו נמרצות ניהול מו"מ עם חרדים, ונימקו את שתיקתה בסערות השבת, בטיעון הבא: "הלן לא משתתפת ולא תשתתף בשום קרנבל ציבורי שתפקידו הוא רק לשסע ציבור בציבור".

השארת תגובה