עולה חדש עם לב יהודי בהכשר מהודר

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בגיל שלושים ושמונה הוא עבר ברית מילה והפך ליהודי כשר, כשפגשתי את מישה במסעדה שהפכה למהדרין, התרגשתי מאד. הוא יושב שם מוקף במאכלים שטרם שמעתי עליהם, ואפילו לא קראתי, מצ'ודו, ועד בלינצ'ס ממולאים בבשר כבש, בילאשי וסלטים מרתקים, שכל אחד מהם סיפור.

נו, תגידו , אז פגשת עוד שף, ועוד מסעדה? מה את מחדשת?

נכון, הארץ זרועה במסעדות ובתי קפה, אבל לא בכל מסעדה יש שף עם סיפור, ולא בכל מאכל יש נוסטלגיה, וכששניהם משתלבים ביחד נותר רק לברך

שאלוט, ככה הוא קרא למסעדה, הוא מדבר ברוסית, ומדבר בעיקר עם הלב החם שלו, והעיניים הנוצצות, ככה הוא מקבל את כולם,

דואג לשמח אנשים, החלום שלו קרם עור וגידים ובקרוב הוא יוציא ספר על מאכלים נשכחים.

אז אספר לכם למה אני מתרגשת, כי אני יושבת מול שף שעלה מרוסיה, והקים לנו מסעדה מהדרין, עם מנות אותם אסף מרחבי העולם, והביא לנו את הטעמים בכשרות.

בואו ניסע אחורנית עם מישה אמייב, הוא נולד וגדל ברוסיה, שם גם הקים מסעדות, המסעדות שלו היו להיט, גם בזמנים שלא היה כסף ברחובות רוסיה המסעדות שלו היו להיט, תמיד מלאות.

הוא הפך ליהודי כשר וגם הקים פתח מסעדה כשרה במוסקבה.

"כולם הכירו את המסעדה הכשרה של מישה, לא כולם מכירים את הסיפור שלי שאני מזמין כבשים, ואחרי השחיטה נשארנו עם כמות מטורפת של כבשים שלא היו כשרים לאכילה, ולא ידעתי מה לעשות עם הכמות הזאת.

הוא צוחק, ואז מרצין, מגיש מנה מדהימה בטעם מטורף מסביר איך הפך מנות שהמצרכים להכנתם דורשים מוצרים לא כשרים

ומישה עולה חדש , עלה לפני שנה לארץ ישראל, משאיר מאחוריו הצלחה מסחררת, ורוצה לתת ליהודים כאן בישראל את החוויה של הנוסטלגיה מבלי להתפשר על הכשרות.

וזה מרגש אותי לשמוע סיפור של עולה חדש, יהודי כשר,

שירבו כמותו בישראל.

השארת תגובה