"א"א להכות בחרדים ולבקש תמיכתם"

אוריאל בוסו, יו"ר ש"ס בפתח תקווה, מתייחס למועמד לראשות העיר רמי גרינברג: "פעילים בולטים במטה שלו מעלים פוסטים הכי מסיתים" • משוכנע: "נכריע את הבחירות" • וגם: בכיר השב"כ לשעבר פורש מהמרוץ

אוריאל בוסו צילום יעקב כהן
אוריאל בוסו צילום יעקב כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"אי אפשר ביד אחת להכות אותנו וביד השנייה לבקש את תמיכתנו", כך דברי יו"ר סיעת ש"ס בפתח תקווה אוריאל בוסו, על רקע המאבק המתחמם לראשות העיר. בוסו מתייחס לקולות ההסתה האנטי חרדיים שעולים בעיר, ושעל פי הטענות, זוכות לרוח גבית מאנשי האופוזיציה שמנסים לנגח את ברוורמן דרך הסתה שפלה נגד הציבור החרדי בעיר.

"ללא ספק מי שנכנס לרשתות החברתיות, רואה פעילים בולטים במטה של רמי גרינברג, מעלים את הפוסטים הכי מסיתים", אומר בוסו. "זה דבר שאי אפשר להכחיש אותו, אני מקווה הדברים האלה לא ילכו ויתחזקו לקראת הבחירות אלא ילכו ויתמעטו".

בוסו מוסיף: "הוא תמיד הכחיש את הקשר שלו, אני חושב שרמי זיהה את הבעיה והבין שבסופו של דבר, בשביל להגיע להנהגת העיר, צריך לעבור דרך הציבור הדתי והחרדי, ושההסתה שנהגו בה עד עכשיו, הוא הבין שהיא לא תעבוד לו והוא התרחק מזה. לפחות ממה שאני שומע ממנו הוא ניתק קשר מזה".

בעוד במרבית הערים זוכים ראשי ערים המכהנים ליתרון מובהק בסקרים מול מתמודדים חדשים, בעיר פ"ת נראה שהקרב הולך להיות צמוד מאד, מה שגורם לכל הצדדים לרכז כוחות בניסיון להטות את תמיכת המצביעים.

מי שמסתמן כמוביל במאבק מול ברוורמן הוא, כאמור, חבר המועצה ומועמד 'הליכוד' רמי גרינברג, שהשיק לפני מספר שבועות מטה ויצא בקמפיין. מועמד נוסף הוא חבר המועצה לשעבר עוה"ד חיים בשארי, שבבחירות האחרונות קיבל מספר קולות זעום ומפלגתו לא עברה את אחוז החסימה.

מי שבלט כמתמודד חזק, הוא בכיר השב"כ לשעבר ליאור אקרמן, שכבר פתח בקמפיין לפני מספר חודשים. השבוע, הוא הודיע על הקפאת מועמדותו בגלל נסיבות אישיות.

הציבור החרדי בעיר טרם הכריע במי מהמועמדים לתמוך, והדעות בין אנשי הציבור ופעילי השטח – חלוקות. לדברי בוסו, הדבר היחיד שנכון כעת בוודאות, היא העובדה שהציבור הדתי כולו – על ארבעת המנדטים של ש"ס, שלשה של הבית היהודי ושני נציגי יהדות התורה – ילך כגוש מאוחד בתמיכה לראשות העיר. "כמו שעד היום הכרענו את הבחירות, גם הפעם אנחנו נכריע אותן. בסופו של דבר נעשה את מה שהכי טוב לציבור החרדי ולתושבי העיר".

תגובת רמי גרינברג: "הניסיון ליחס אלי מלחמות דת והדתה הינו פסול ואף שיקרי. בעשור האחרון, אני ניגש מידי בוקר לעשייה הציבורית שלי בניקיון כפיים מוחלט כאשר טובתו הבלעדית של הציבור נמצאת לנגד עיני. הניסיונות של בעלי האינטרס ומחרחרי הריב לתקוע טריז ביני לבין הציבור לא יצלח, אני אהיה ראש העיר של כולם".

השארת תגובה