הרופא עבד עליה – הכתר לא 'זרקוניה'

השתלת שיניים
השתלת שיניים
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

שאלה: סיכמתי עם רופא השיניים על טיפול של שתל טיטניום וכתר זרקוניה. בסיום הטיפול היה לי חשד שהכתר הוא לא זרקוניה, הלכתי ל-3 רופאי שיניים מומחים שעשו צילום ואמרו לי שזה כתר חרסינה (זול יותר). יש לי סיכוי לתבוע על דבר כזה כשאין לי שום הוכחות לתוכנית טיפול ומחיר שנסגר בע"פ?

תשובה: התשובה מתחלקת לשתיים. מבחינה מהותית ניתן לכרות הסכם בעל פה וזכותך להגיש תביעה בגין התחייבויות שניתנו לך בעל פה. מבחינה ראייתית, יהיה עליך להוכיח את טענותיך, כך שמוטב היה אילו בטרם תגיש תביעה לבית המשפט תצטייד בראיות בכתב או בהקלטות על הסכמותיכם.

שאלה: בבעלות המשפחה דירה שמושכרת לאותו שוכר כשנה וחצי, לאחרונה צ'קים שמסר השוכר לא כובדו על ידי הבנק והשוכר לא משלם את שכר הדירה ומסרב להתפנות. מה ניתן לעשות?

תשובה: ב–2008 תוקן החוק ונולד הליך מהיר לפינוי שמפריד את תביעת הסילוק מהבית מהתביעה הכספית על הנזקים — שאותם קשה להעריך לפני שנכנסים לבית. ההליך המקוצר מחייב את בית המשפט לדון בפינוי בלבד תוך 60 יום, וכשהתביעה מתקבלת הדייר יכול לערער תוך 30 יום או לצאת.

שאלה: אנחנו גרים בבית משותף, בני הינו בעל מוגבלות ואני רוצה לתקן חלקים בבניין (מחוץ לדירה) ולהתאימם לשימושו. האם עלי לקבל את הסכמת כל הדיירים?

תשובה: לפי חוק בתים משותפים, אין צורך בקבלת הסכמת יתר בעלי הדירות בשביל לערוך את השינויים הבאים: התאמת פתח או שער כניסה לחצר הבית המשותף בלא שינוי מבנה הפתח או השער, צורתו או מידותיו, כגון התקנת מאחז יד, מגיף דלת, אינטרקום, לחצן קריאה, פעמון או דיבורית, שינוי מנעול כניסה למנעול קל יותר לתפעול, ושינוי מיקומם.

התקנת מאחז יד, לרבות שינוי מאחז קיים או שינוי מיקומו. בניית סף צדי בשביל גישה קיים למניעת דרדור כיסא גלגלים או לשם הכוונתו של אדם כבד ראיה. התקנת אמצעי הרמה ידני, לרבות כבש, בין מפלסים, שאורכו אינו עולה על 8 מטרים, ובלבד שמהנדס ועדה מקומית לתכנון ולבניה אישר, כי אין בהתקנה כאמור כדי למנוע מבעלי הדירות האחרים להשתמש ברכוש המשותף שימוש סביר ובטוח.

החלפה או התקנה של רשת ניקוז (גריל). התקנת תאורה, לרבות תאורת חירום, בשביל גישה או בכניסה לבית המשותף וכן שינוי עוצמת תאורה. שינוי גובה ספים, ובלבד שאין בביצוע השינוי כדי לגרום לתקלות במערכת הניקוז. חספוס עדין של מדרגות או של ריצוף שביל גישה קיים, לשם מניעת החלקה. התקנת שילוט הכוונה ומידע, לרבות הוספת אותיות מובלטות או כתב ברייל בשילוט קיים. שינוי אבזרי חשמל ותקשורת קיימים והתאמתם לצורכי אדם עם מוגבלות. שינוי גובה של התקנים ועזרים קיימים בבית המשותף, כגון תיבת מכתבים, ראי וברז שטיפה. התאמת מקום חניה קיים שיוחד לבעל הדירה, בלא שינוי מיקומו, גודלו או צורתו.

ניתן לשלוח שאלות למדור במייל kurislaw@gmail.com

השארת תגובה