הקמפיינר של טראמפ – לראשות עיריית בת ים

הוא עוד לא בן 40, וכבר הספיק להיות עיתונאי, מנהל קמפיין של נשיא ארה"ב ויועץ בינלאומי • התחנה הבאה של צביקה ברוט – ראשות העיר בת ים • מאחורי הקלעים: מלחמת עולם על סניף 'הליכוד' המקומי

צביקה ברוט
צביקה ברוט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

צביקה ברוט, מנהל הקמפיין של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל, יתמודד לראשות העיר בת ים מטעם מפלגת 'הליכוד'. בעבר, רבים בעיר השתעשעו באפשרות שהמטאור שצמח מבת ים יתמודד על ראשותה, אך ההחלטה הרשמית התקבלה בכנס סגור של סניף 'הליכוד' המקומי, שנערך בסוף השבוע ושאמור היה להישאר הרחק מעיני התקשורת.

מסלול חייו של ברוט יכול לפרנס ספר ביוגרפיה עב כרס. הוא התחנך במוסדות דתיים לאומיים בבת ים ואת שירותו הצבאי עשה בגלי צה"ל. הוא המשיך בקריירה עיתונאית בידיעות אחרונות, ובין סיפוריו הבולטים ככתב משפט, היה חשיפת פרשת התארים של הח"כית אסתרינה טרטרמן, שהובילה אותה לפרוש מתפקיד שרת התיירות.

הזינוק בקריירה של ברוט הגיע לפני שנה וחצי, אז קיבל טלפון מהמפלגה הרפובליקנית, שהציעה לו את ניהול הקמפיין שלה בישראל. הוא טס למטה המפלגה בנברסקה, נפגש עם המועמד חסר הסיכוי דאז טראמפ, וקיבל את התפקיד, והיתר היסטוריה. מאז ההצלחה, הרחיב ברוט את עסקי הייעוץ שלו וכיום הוא מייעץ לממשלות רבות, בעיקר בכל הקשור להתנהלות שלהם מול הממשל האמריקאי.

לפני מספר חודשים, הציע ראש הממשלה נתניהו לברוט לעמוד בראש מערך ההסברה הלאומי, אך הוא דחה את ההצעה.

כעת, עם רזומה עשיר יחסית לגילו הצעיר, 37, פונה ברוט ליעד הבא. בסוף השבוע האחרון נערך כנס של סניף 'הליכוד' בבת ים בהשתתפות השר אופיר אקוניס, גדעון סער, פעילים וחברי מועצה, בה הוכרז על העמדתו של ברוט כמועמד המפלגה לראשות העיר בת ים.

מאחורי ההכרזה, עומדים מאבקים עזים על זהות סניף 'הליכוד' בבת ים. מי שמנהל את המפלגה ביד רמה שנים ארוכות הוא ששון אליהו, קבלן עשיר ומקושר. הוא משמש כחבר מועצה לצד יהודה הרוש, והם מהווים אופוזיציה לוחמנית לראש העיר יוסי בכר.

לפני שנתיים, התפקד יוסי בכר לסיעת 'הליכוד', ומאז הוא מרבה להתרועע במחיצת שרי המפלגה ומנסה להיראות בסביבת ראש הממשלה. בכר, שבבחירות האחרונות רץ תחת מפלגתו של יוסי לחיאני, מחפש לעצמו בית חדש והוא פועל מאחורי הקלעים על מנת להעמיד את עצמו כנציג מפלגת השלטון לראשות העיר. לזכותו של בכר עומדת חוקת המפלגה, לפיה ראש עיר מכהן זוכה לתמיכה כמעט אוטומטית כאשר הוא אמור להיהפך בטבעיות לנציג 'הליכוד' בבחירות.

מי שרואה את הדברים בעיניים כלות הוא ששון אליהו, שמנסה לבלום את המהלך, שעלול "למחוק" כליל את זהות הסניף המקומי ואף מעמיד בסימן שאלה את יכולתו לבחור את נציגי המפלגה למועצת העיר. האיום על ששון התחדד באחרונה, לאחר שנציגי 'הליכוד' ישבו למו"מ עם בכר לכניסה לקואליציה, אך לדברי גורמים מעורבים, ברגע האחרון, נמנע בכר מלחתום.

על פי הערכה, ההכרזה על צביקה ברוט, מי שהוצב במקום שלישי ברשימה לכנסת, נועדה בעיקר לבלום את מאמצי בכר להפוך למועמד 'הליכוד'. האם מועמדותו תיהפך לרצינית בזכות עצמה או שהיא רק אבן נגף בדרך של בכר? – ימים יגידו.

בשיחה עם חבר המועצה ויו"ר הסניף המקומי ששון אליהו, מאשר הוא את עיקרי הידיעה, ואומר: "יוסי בכר היה איש מפלגת העבודה, אחרי זה מפלגת קדימה, אחרי זה הוא תמך באלי ישי והיום נדחף ע"י מישהו לתוך הליכוד. האנשים בשום פנים ואופן לא יסכימו לקבל את מרותו ומנהיגותו, אם הוא רוצה – יש דרכים דמוקרטיות והוא מוזמן להשתתף בהם, בכר לא יהיה נציג הליכוד".

על מועמדו לראשות העיר ברוט, אומר אליהו: "יש לנו מועמד מרשים, בלתי רגיל, איש העולם הגדול, צביקה ניהל מערכות גדולות, יש לנו תשעה חודשים לבחירות, ובהנחה שהוא ייתן את הסכמתו, אין לי ספק שאיש ברמה שלו יוכל לגבור על יוסי או על כל מועמד אחר".

"אחרי 30 שנה, הגיע הזמן שחברי המועצה יפתחו דרך ויפנו מקום בכדי להביא לבת ים דור חדש וצעיר. במידה ויחליט לרוץ – הסניף יעמוד על שלו, אף אחד לא יוצנח פה", אומר אליהו.

צביקה ברוט מסר בתגובה: "אני בת-ימי גאה, ואוהב מאד את העיר הזו ואת האנשים שבה. אני בהחלט אעשה הכל כדי לסייע לבת-ים להתחדש. כשביקשו ממני לעזור ברמה הארצית עשיתי את זה, ואם ירצו שאסייע גם ברמה המקומית אבדוק גם את זה. כרגע עוד אין שום החלטה כזו".

4 תגובות
  1. ששון אליהו עשה מעשה כחם ואמיץ שפינה את מקומו

  2. מעשה חכם

  3. רק ברוט!

  4. אני חושב וסבור שיגיע הזמן לחדש את אנשי העיריה בדם חדש וצעיר.אני רואה כל מועמד שסניף הליכוד יבחר לעמוד בראש הרשימה,יהיה מועמד נאה וטב לעיר.גם צבי ברוט וגם יוסי בכר מועמדים רצוים לעיר בת ים.אני תומך באנשים חדשים עם עבר וידע על העיר וראשיה ובעלי אישיות כריזמטית, יכבדו את רשימת הליכוד לעירית בת ים.
    הכותב:הוא בו ללחבורת המייסדים של אגודת בית וגן משנת 1917ממתישביה ובוניה של בת ים. חבר מרכז הליכוד היה חבר במועצת העיר בת ים יו"ר מועצת הסניף בבת ים עשה רבות למען העיר בת ים מנערותו .כיום משמש כיו"ר עמותת וותיקי בת ים.. זלמן סופר

השארת תגובה