מתמודד חדש ואנונימי: דרור מיקדש

את בשורת מועמדותו שיגר מיקדש על גבי הרשת החברתית, שם פרש את מצעו, ובתוכו "פתיחת מתקני ציבור הסגורים בשבת כמו המשכן לאומניות, וקיום מופעים והצגות בכל ימות השבוע, ימי חול ושבתות"

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תל אביב

סקר: חולדאי בסכנה

ראש העיר הנוכחי רון חולדאי מביס בקלות את מתחריו הפוטנציאליים מ'הליכוד', השרים גלעד ארדן ואופיר אקוניס, כך עולה מסקר מכון המחקר 'פאנלס פוליטיקס' שהזמין 'מעריב'. על פי הסקר, במקרה של התמודדות חולדאי-אקוניס ראש בראש, 40% יצביעו לחולדאי לעומת 18% שיתמכו באקוניס. במקרה של קרב חולדאי-ארדן, התוצאה היא: 41% לטובת חולדאי לעומת 28% לטובת ארדן.

הנתונים היותר מרתקים בסקר, מלמדים על ירידה כללית ומפתיעה בשיעור התמיכה בראש העיר הנחשב לבלתי מנוצח. על השאלה הכללית, האם תתמכו ברון חולדאי לקדנציה נוספת לראשות העיר, ענו 44% מהנסקרים בשלילה, לעומת 39% תומכים.

ממצאי הסקר מתפרסמים על רקע שלש סוגיות שעלו באחרונה לכותרות ומוגדרות כ'מעוררות מחלוקת'; המסתננים, העלמת מאות מקומות חנייה לטובת מיזם רכב שיתופי, וסיפורו של ראש העיר על אכילת כלב בוויאטנם.

אשדוד

מהייטק לראשות העיר

אל הזירה הרותחת באשדוד, נכנס מתמודד חדש ואנונימי, חסר כל ניסיון פוליטי ותמיכה מפלגתית, המאמין ביכולתו לכבוש את ראשות העיר בת כרבע מיליון תושבים. הכירו את דרור מיקדש, 44, שזנח את מקצוע ההיטק ממנו התפרנס בעשרים שנה האחרונות, לטובת התמודדות לראשות העיר.

את בשורת מועמדותו שיגר מיקדש על גבי הרשת החברתית, שם פרש את מצעו, ובתוכו "פתיחת מתקני ציבור הסגורים בשבת כמו המשכן לאומניות, וקיום מופעים והצגות בכל ימות השבוע, ימי חול ושבתות". מיקדש "רוכב" על הזעם החילוני כלפי יחיאל לסרי ועל שתיקת חברי מועצה חילונים. הוא משוכנע ביכולתו להביא עשרות אלפי קולות ואף מבטיח להיות זמין לכל תושב ביום בו ייבחר.

ברשימת המועמדים לראשות אשדוד נמנים עד כה: ראש העיר יחיאל לסרי, שמעון כצנלסון, וחברת המועצה הלן גלבר, שטרם הכריזה רשמית.

אילת

מסלול: פיצוציה-חבר מועצה-ראשות

עד לפני 5 שנים, התרכז שלמה (מומו) ביטון בפרנסת משפחתו, אותה הוציא מקיוסקים בעיר. לאחר שהעירייה יצאה לשיפוצים בשדרות התמרים, שלדבריו פגעו קשות בעסקיו, הוא החליט לרוץ למועצת העיר, והפך לחבר מועצה. השבוע, הוא הלך צעד קדימה, והודיע על התמודדות לראשות העיר, בתקווה להחליף את ראש העיר הוותיק מאיר יצחק הלוי.

בתכנית של ביטון להביא לשינוי מהפכני בעיר, לפיו העירייה תגבה מס מכל תייר, ממנו תוכל לממן את השקעתה האדירה בתיירות. " לא יתכן שעיריית אילת תוציא בכל שנה מיליוני שקלים לתאגיד התיירות", אמר ל'ערב ערב'.

לדברי מומו, את רשימתו צפויים לעטר שמות מוכרים והוא שכר מנהל קמפיין מובחר שיתווה את הדרך. על השאלה מה הבעיה הכי אקוטית בעיר, ענה: "מצב הפרנסה כאן על הפנים, בעיר שבה העסק הכי פורח הוא השוק האפור חובה לקום ולעשות מעשה". על השאלה כיצד דמותו העממית תתאים לראשות, השיב: "אין פקולטה לראשי עיר. כל ראשי העיר שהיו לאילת הגיעו ללא כל ניסיון, מרפי הוכמן שמכר רהיטים לפני, דרך גבי קדוש שהיה קב"ט בבית מלון וכלה במאיר שניהל סניף קטן של מכללה".

קריית ביאליק

רשימת הדוקטורים

הדוקטורים גל הדרי ורפי ורטהיים, ירוצו ברשימת 'מנהיגות חדשה לביאליק', לאחר שהמגעים בינם לבין 'יש עתיד' לריצה מטעמה, כשלו. הדרי, חבר מועצה לשעבר, יעמוד בראש הרשימה, ואילו ורטהיים, שכיהן בראשות העיר בין השנים 2003-2008, ישמש כסגנו.

צמד הדוקטורים לא מתיימר להחליף את ראש העיר אלי דוקורוסקי, הצפוי להתמודד מול עצמו ללא מתחרה, אך הם נחושים להיות "סיעה דומיננטית שאינה חותמת גומי צייתנית ומפוחדת". בכוונתם לתת דגש לנושאי איכות הסביבה ושיפור החינוך.

בת ים

צו איסור פרסום

שמם של ראש העיר יוסי בכר וממלא מקומו רפי ברנז, לא יוכל להתנוסס יותר על פרסומי העירייה, כך פסק השבוע יו"ר ועדת הבחירות האזורית השופט בדימוס עודד מודריק.

פסק הדין ניתן בעקבות עתירה שהגיש הפעיל החברתי שמעון שמואלי, נגד פרסום חוברות לציבור החרדי, ובה מידע על פעילויות עירוניות, לצד במה נרחבת שקיבלו בה נציגי העירייה. לטענת שמואלי, מדובר בתעמולת  בחירות, העושה שימוש בכספי התושבים ע"מ לפאר את שמם ולקדם את מועמדותם של נציגי הציבור בבחירות.

בין יתר תשובותיהם לעתירה, טענו אנשי העירייה כי בהיות והחוברת מופנה לציבור החרדי, הרי שנדרשים שמם ותמונתם של מ"מ ראש העיר כגושפנקה של כשרות… הטיעון נדחה על הסף, והשופט ציין כי מלבד שלא ניתנו לו כל תימוכין, גם "סבירותו נמוכה מאד".

בשורה התחתונה, נדחו מרבית מדרישות העותר, אך השופט התווה כללים לעתיד, שמגבילים את אנשי העירייה. על פי הוראות השופט, העירייה יכולה להוציא פרסומים ככל העולים על רוחה ובתנאי שיהיה בהם מידע אינפורמטיבי לתושב בלבד. השופט אסר להציג בפרסומים את שמם או תמונתם של ראש העיר או "גורם אחר העומד לבחירה".

מודיעין

איש תקשורת בראשות 'הבית היהודי'

מהפך מקומי: איש התקשורת הסרוג עמיעד טאוב, יעמוד בראש סיעת 'הבית היהודי' במודיעין ויוביל אותה בבחירות הקרובות. טאוב נכנס לתפקיד אחרי 15 שנות שלטון של חבר המועצה מיכאל חרל"פ, בתום פריימריז פנימיים של חברי הסניף המקומי.

בתחילה, ניסה חרל"פ לשמור על מקומו ולהתמודד מול טאוב על התפקיד, אך ברגע האחרון הסיר את מועמדותו, וכך זכה טאוב לתמיכה 'פה אחד' במועמדותו. בישיבה חגיגית שנערכה בהשתתפות סגן השר הרב אלי בן דהאן ומנכ"ל המפלגה ניר אורבך, הבטיח טאוב להגיע "לכל שכונה, לכל בית כנסת ולכל מפגש", במטרה להגדיל את השפעת המפלגה ולהתחבר לתושבים.

השארת תגובה