ביתר מציגה: אין לימודים לכו לשחק

בעוד בג"צ דוחק בעיריית ביתר עילית להסביר לאן נאלמו תקציבי החינוך המיוחד – שהותירו את הילדים בקרוואנים שבורים, עיריית ביתר מציגה: גני שעשועים מונגשים

קרוסלה מונגשת
קרוסלה מונגשת

עיריית ביתר החלה בימים אלו בהקמת פארק משחקים נגיש לילדים בעלי מוגבלויות, המצויד במתקני משחקים מיוחדים, בעלות מאות אלפי שקלים.

מדובר בגינת המשחקים הוותיקה בעיר בפארק הירשפלד שבשכונת הדס. עובדי העירייה פירקו כבר את המתקנים הישנים והחלו בעבודת שדרוג ותשתיות נרחבות בפארק, לקראת הגעת והתקנת מתקני המשחקים הנגישים שהוזמנו.

"מדובר בבשורה גדולה לילדים המיוחדים של ביתר", אומר רה"ע רובינשטיין. "אנו מתייחסים לילדים הללו באופן מיוחד, ובאמצעות פורום המשפחות המיוחדות "ביננו" הפועל בשיתוף לשכת ראש העיר, אנו מקדמים כל העת מיזמים חשובים לטובת הילדים המיוחדים ובני משפחותיהם. פארק המשחקים החדש, הוא תוצאה של החשיבות המיוחדת שאנו רוחשים לנושא. עלות המתקנים בפארק זה לבדו הינה כחצי מיליון שקלים".

במקביל, חנכה העירייה גינת משחקים ענקית חדשה, ברח' כנסת יחזקאל, המשתרעת על פני שלושה מפלסים. המתקנים כוללים מספר רב של אלמנטים להנאת הילדים – מגדלי משחקים, מנהרות, קן ציפור, נדנדות, קרוסלות ועוד, בעלות של כמיליון שקלים. כל המתקנים עומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר.

ראש העיר רובינשטיין שהגיע למקום יחד עם מחזיק תיק שפ"ע יעקי הרשקופ ומנהל מחלקת שפ"ע יוסי יונה, אמר, כי "זהו חלק מסבב חידוש כלל הגינות ברחבי העיר, במסגרתו חודשו עד כה עשרות גינות משחקים ברחבי העיר. הצורך המיוחד בגינה גדולה בכנסת יחזקאל, עלה בסיור שקיימתי ברחוב עם תושבי השכונה. בס"ד הבטחנו וקיימנו"

בנוסף, הושלמה בימים האחרונים גינת משחקים חדשה מוקמת ברח' מזריטש פינת חב"ד, עם מתקני משחקים חדשים, גינון ושתילת צמחים, והשקעה כללית.

בעיריית ביתר קוראים לציבור לשמור על הגינות הללו, ולדווח למוקד העירוני על כל מקרה של פגיעה או בעיה. "אנו משקיעים מיליוני שקלים בהקמת ושדרוג הגינות והמתקנים, למענם ולהנאתם של ילדי העיר. אנא סייעו לנו לשמור עליהם תקינים, עבורכם".

תגובה אחת
  1. איבדו שם את הבושה בביתר.

השארת תגובה