טענות נוסעים: 'דן' פוגעת בנו

תושבים מתלוננים על שינוי המסלול של קו 11 • חברת דן: "השינוי בתחילתו, יש לבחון את השפעתו לאורך זמן ובמידה ויהיה צורך נדע להתייחס במקצועיות"

אוטובוס, אילוסטרציה
אוטובוס, אילוסטרציה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשבוע האחרון הודיעה חברת 'דן' על שינויים ושיפורים בקווי התחבורה הציבורית בבני ברק. אחד השינויים המרכזיים הוא שינוי מסלול קו 11 בשעות הערב והלילה, כאשר בפרסומים הרשמיים של החברה מופיעות כל התחנות שנוספו, אך מאידך ברשימת התחנות שבוטלו רשומות רק 2 תחנות.

אלא שמבדיקת המסלול החדש עולה, שהוא כולל שינוי מהותי תוך כדי ביטול של כמה תחנות חשובות לכל אורך רחוב רבי עקיבא מתחילתו עד רחוב חזו"א.[תחנת ר"ע שמואל הנביא, ר"ע הרב קוק, ר"ע ירושלים, ר"ע גן ורשא] בשני כיווני הנסיעה.
לטענת נוסעים ששוחחו עם 'קו עיתונות', למעשה יש כאן שינוי מהותי לרעה, כאשר הקו שימש את תושבי מרכז ב"ב בשעות הערב והלילה בנסיעתם לאזור נחמיה עזרא וחזור, ופשוט שינו את עיקר המסלול וביטלו לכל תושבי מרכז ב"ב עשרות נסיעות יומיות מבלי לתת גיבוי על ידי הוספה בקווים אחרים, כביכול היה זה קו מיותר.

מבדיקה שערכו אותם נוסעים, קו זה היה בשעות הלילה התדיר ביותר כאשר קווים אחרים תדירותם קטנה בשעות אלו, ואכן בדרך כלל הנסיעות בו היו ממש מלאות, ובפרט בשעות שחוזרים מאולמות השמחה בתחנת נחמיה פינת עזרא, כאשר רבים הממתינים שם, ופעמים צריכים להמתין זמן רב והאוטובוסים מלאים, וכעת הם חוששים שהמצב יחמיר ביותר בעקבות ההחלטה הבעייתית.

דובר חברת 'דן' איתן פוקסמן הגיב: "אכן, שונה מסלול קו 11 בשעות הערב. השינוי הינו חלק מסדרה של שינויים ושיפורים לרווחת תושבי העיר בני ברק. שנית, המסלול שונה בשל בקשות חוזרות ונשנות של נוסעי הקו הן לחברת דן והן למשרד התחבורה. לאחר בחינה מדוקדקת הכוללת ספירות נוסעים התבהר שהבקשה לשינוי הקו בשעות הערב מוצדקת ואף תועיל למרבית המשתמשים בו. בסך הכל מדובר על שלוש נסיעות לשעה משעה 18:30 בערב.

"כמו כן, תגברנו את תדירות קו 92 שנוסע על רחוב רבי עקיבא וניתן להיעזר בו. השינוי בתחילתו, יש לבחון את השפעתו לאורך זמן ובמידה ויהיה צורך נדע להתייחס במקצועיות הראויה כפי שעשינו עד כה".

השארת תגובה