הסוף: מאות אלפים נמלטים מוונצואלה

בכל יום, נמלטים עשרות אלפי אזרחים מוונצואלה דרך מעבר הגובל עם קולומביה • "בתוך שנה ונצואלה תישאר ללא אנשים"

ונצואלה
ונצואלה
משאיר אבק לכווולם! המסלול המקיף ביותר בשוק של עיצוב גרפי ותקשורת חזותית

ניקולס מדורו, שליט ונצואלה, לא מצליח להתגבר על המשברים הכלכליים והפוליטיים. מזה שנתיים חיים התושבים במחסור כבד של תרופות ומזון, אינפלציה כבדה וקריסת מערכות.

בתי חולים לצד מערכות ציבוריות אחרות קורוסת בזו אחר זו, והציבור נוטש בהמוניו.

כ-25 אלף איש מתקהלים מדי יום בגשר סימון בוליבר שמחבר בין ונצואלה לקולומביה, דרכו הם עוברים את הגבול. לואיז מרטינז אמרה: "בתוך שנה, ונצואלה תישאר בלי אנשים", פרנקלין דוארטה, חבר האופוזיציה, אמר: "כבר עברנו דיקטטורות, אבל מעולם אנשים לא חצו את הגבול באופן כזה. מה שקורה בוונצואלה הוא אנרכיה".

כבר ב-2016 תושבים ניסו תושבים לפרוץ את הגבול, לאחר שנה בה היה סגור, בנסיון להשיג מזון ותרופות. אז נפתח הגבול לשעות בודדות ועשרות אלפים נהרו לעיירה קוקוטה שמעבר לגבול, כדי להצטייד במוצרי יסוד.

4 תגובות
  1. איזה כיף זה 'צדק חברתי', אכן אין כמו מהפיכה סוציאליסטית במיטבה. או הו, איך העריצו כאן את שאבז. י"שמש העמים החדש", נרטבו ענייו של כתב החוץ הרומטיקן. ואיך שהוא הראה לאמריקה. אח איזה יופי. ועתה לתוצאות: המדינה הענקית, יצרנית הנפט הגדולה בעולם, קרסה פנימה, הכל התאדה, אין תעשייה, אין חקלאות, אין השכלה, אין לחם, אין זכויות. אין כלום ולא יהיה כלום. אבל מה? כולם שווים. שווים בעליבות. שווים בעושר, כלומר באי העושר, בעוני. גם מחיר הנדלן ירד לרצפה, וכל אחד יכול לבור מה עדיף- תרנגולת או דירה, הרוב בוחרים בתרנגולת. ככה זה כשמנהיגים מתפארים בכשלונותיהם: לזה אין דירה (מדהים) להוא אין אוטו (שאפו) ההיא בחובות של 200K (נהדרת) כישלונות מפוארים ושווים שסוחרים בכישלונם כתכונה עיקרית להצדיק בחירתם. נכון שגם לנו באה איזו מחאה קומוניסטית בסגנון הוונצואלי? להכות בעשירים ולחלק לעניים. והכי חשוב, לרדוף את החנזירים. את בעלי הבתים. את בעלי המפעלים. את החנות מכולת. וזה מצטלם כלכך יפה..

  2. רק שלא יהיו מסתננים לישראל חלאס מדינת ישראל היא לישראלים ארץ ישראל היא שייכת ליהודים לא לגויים ולא למוסלמים אך ורק ליהודים

  3. אין מודעות לשלם כמשפחה אחת עולם אחד

  4. שתישרף ונצואלה איך במשך שנים ירקו לנו בפנים בניצוחו של שבס הנבילה מצידי שימותו שם כולם ממחלות ומרעב.

השארת תגובה