החכי"ת מודאגת: שוב תקלה בחיפה

אמש, דיווחו תושבים רבים על לפיד אש הבוער מעל מפעל 'כרמל אולפינים', חבר הכסת יעל כהן פארן המשמשת כיו"ר השדולה למען מפרץ חיפה, פירסמה הודעה תוקפנית • גורמים הגיבו: לא נשפקת סכנה

אש תקינה בוערת במפרץ חיפה. צילום שי וקנין (7)
אש תקינה בוערת במפרץ חיפה. צילום שי וקנין (7)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני), יו״ר השדולה למען מפרץ חיפה, בתגובה לתקלה במפעל ״כרמל אולפנים": "שוב תקלה שגורמת לפליטות של חומרים רעילים הערב במפרץ חיפה, בגלל כשל נוסף של מפעלי בז"ן. אין עוד עיר בארץ שהיתה מתירה למפעל רעל כזה לפעול בשטחה ולהרעיל את תושביה. פניתי להתערבות מידית של המשרד להגנת הסביבה"

תיעוד: אש תקינה בוערת במפרץ חיפה

אמש התגלתה תקלה במתקן האתילן אשר במפעל "כרמל אוליפינים" מקבוצת בז"ן. תושבים רבים העבירו דיווחים על לפיד אש שבוער מעל המפעל ועל ריחות חריפים באוויר באזור. לפי דיווחים מהשטח, ניטור האוויר של איגוד הערים קרס ולא העביר מידע על כמות המזהמים. חברת הכנסת יעל כהן פארן, יו״ר השדולה למען מפרץ חיפה, אשר פועלת לצמצום הזיהום מהמפעלים ומובילה את הצעת החוק ״תכנית חירום להבראת מפרץ חיפה״, קראה למשרד להגנת הסביבה להיכנס לפעולה לאלתר, לוודא כי רמת הזיהום באזור תקינות ולהפעיל סנקציות חמורות כנגד המפעל המזהם.

ח"כ כהן פארן: "זהו ערב קשה. הזיהום במפרץ חיפה משתולל כאילו מדובר על איזור ספר נטוש ולא על מקום מאוכלס בכמיליון תושבים. שוב נפלטו הערב כמויות זיהום חריגות בגלל תקלה נוספת במפעל מקבוצת בז"ן, מפעל שהתקלות הפכו בו לדבר שבשגרה. כמויות אדירות של מזהמים פוזרו לאוויר, מדובר בחומרים מסוכנים שלא אמורים להיות כל כך בסמוך לבתיהם של תושבים. אין עוד עיר בארץ שהיתה מתירה למפעל רעל כזה לפעול בשטחה ולהרעיל את תושביה. שוב ושוב חוזרים תושבי חיפה והסביבה לסיוט של אוויר מזוהם בחומרים מסרטנים. לתושבי המפרץ מגיע לחיות בלי סכנה מחומרים מזהמים ומסיכון בטיחותי שמאיים על חייהם."

ח"כ כהן פארן הוסיפה: "כבר ראינו וסבלנו די. פניתי הערב לגורמים במשרד להגנת הסביבה לפעול מיידית לעצירת הזיהום, למצות את בדיקת התקלות החוזרות ונשנות ולפעול ביד קשה כנגד המפעל המזהם. אני מבהירה לכל תושבי הצפון, אלחם בכל כוחי עד אשר אחרון המפעלים המרעילים במפרץ יפסיק לזהם ותוכלו סוף סוף לנשום לרווחה".

השארת תגובה