בדעעש חגגו: סיום חלק שני של משנה ברורה

המעמדנערך במוצאי שבת משפטים שקלים ברוב פאר והדר בראשות האדמו"ר • לרגל המעמד הופיע כרך שני מהקובץ "גליונו של מלך" מפרי עטם של בחורי החבורות דחסידי דעעש על הלכות ברכות וסעודה

בקבלת פירות לברכה
בקבלת פירות לברכה
משאיר אבק לכווולם! המסלול המקיף ביותר בשוק של עיצוב גרפי ותקשורת חזותית

בהתרגשות ושמחה הסבו סביב לשולחנות מפוארים ערוכים כיד המלך, בחורי החבורות דקהל חסידי דעעש בצוותא עם הוריהם, לסעודת מלוה דמלכה, ולכבוד התורה ולומדיה, לרגל השמחה הגדולה בסיום חלק שני משנה ברורה – הלכות ברכות, ודברים הנוהגים בסעודה.

לימוד המשנה ברורה הינו במסגרת תקנת הקודש "לגיונו של מלך" שנתקנה ע"י האדמו"ר ומתקיימת מזה שנתיים, במסגרתה לומדים בחורי החמד עמוד משנה ברורה מידי יום ביומו תמידים כסדרן כשמידי חודש בחדשו מתקיים מבחן מקיף על כל החומר הנלמד, הבחורים המצטיינים מקבלים אף מלגות מיוחדות לעידוד והתמדה בתכנית,

לקראת המעמד יצא לאור זה השנה השניה הקובץ המפואר שקנה לו שם טוב בעולם התורה "גליונו של מלך – חלק ב' פרי הילולים, מעשי ידיהם להתפאר של בחורי החמד בני החבורות דחסידי דעעש לומדי העמוד היומי במשנה ברורה, אשר העלו על הכתב מחידושיהם – בהלכות שנלמדו במהלך השנה האחרונה בהלכות ברכות, ודברים הנוהגים בסעודה.

את המעמד הנחה ברוב כשרון ר' אהרן שלמה רוזמן ראש החבורות, אשר העלה על נס את גודל השינוי שמרגישים בני החבורות בלומדים הלכה כסדר, כאשר מתבררים להם כמעט מידי יום הלכות שכמעט ולא היו נכשלים בהם בלא יודעין וכדמרגלא בפומיה דכ"ק מרן אדמו"ר שליט"א "מעדארף לערנען הלכה צו וויסן ווי אזוי צו לעבען ווי א אייד" וללא לימוד ההלכה לא שייך לחיות כיהודי כשר.

נואם הכבוד הרב אשר אנשיל שוורץ בעל "מעדני אשר" ריתק את הקהל שעה ארוכה בגודל חשיבות לימוד ההלכה ומעלת האחדות כשבסיום דבריו אף העיד כי בהכירו חלק מבחורי החמד בני החבורות דחסידי דעעש יכול להעיד בהם שיודעים הם הלכה.

לאחר מכן נשמע ברוב קשב דבר בני החבורות ע"י הבה"ח אליעזר שטרן ני"ו מחשובי בני החבורות כשבסיום דבריו הגישו הבחורים המצטיינים את פירות ההילולים הקובץ המפואר רב הכמות והאיכות "גליונו של מלך" קמי האדמו"ר, כשלאחר מכן קם הציבור על רגליו לריקודין של מצוה לכבודה של תורה ולומדיה.

משא הקודש ע"י האדמו"ר אשר שיבח את הבחורים ואף הביע את התפעלותו מההתמדה ללא פשרות של בחורי החמד, והאריך בחשיבות לימוד ההלכה מידי יום ביומו ובפרט בהלכות שבת החמורות אשר כעת החלו ללמוד במסגרת החבורות בחלק ג' במשנה ברורה, וסיים בברכת הקודש לכלל המשתתפים.

את דבר בוגרי החבורות נשא הרב שלמה רוזמן בהביעו את תודתו העמוקה לראשי החבורות הרב אהרן שלמה רוזמן ואיתו עימו העומד לימינו הרב בנימין הכהן גרוס המקדישים מזמנם ומרצם למען חבורות הבחורים לימוד היומי, תעודת הוקרה מיוחדת ניתנה לפטרון המפעל הכביר "לגיונו של מלך" הנגיד מאיר מנחם זאב גרוס אשר קיבלה באופן אישי מאת האדמו"ר.

בברכת המזון כובד הרב יואל טוביאס רב דשיכון ו' בבני ברק אשר פיאר את המעמד בנוכחותו כשלאחר ברכת המזון עוברים בסך כל המשתתפים לקבלת פירות לברכה והצלחה. המעמד הסתיים בשעת לילה מאוחרת, כשהנאספים מלאים רגשי התעלות דקדושה ושמחה.

השארת תגובה