לוין: "לשלול מהשופטים כוח למנות"

על ההמלצות נגד ראש הממשלה: "הציבור צריך לדעת שיש לנו ראש ממשלה יוצא מן הכלל. השמאל מנסה לייצר לחץ ציבורי כי אין להם שום דרך להחליף את הממשלה בקלפי"

אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
משאיר אבק לכווולם! המסלול המקיף ביותר בשוק של עיצוב גרפי ותקשורת חזותית

שר התיירות יריב לוין נשא היום דברים בוועידת העיתון 'בשבע' וחזר על קריאתו לשנות את אופן שיטת בחירת השופטים בישראל.

"חייבים לעשות שינוי מהותי שישלול מהשופטים את הכוח למנות אנשים כמוהם" הכריז לוין והוסיף בצער, כי "הזדמנות נדירה שכזו מוסמסה זה עתה כאשר נבחרה נשיאה חדשה לעליון".

"על הוועדה למינוי שופטים היה לדרוש לבחור נשיא מתוך שני מועמדים לפחות והיה אסור לבחור מועמד מוסכם על ידי השופטים. כל מה שצריך לעשות זה לקצר את פרק כהונת השופטים ולהכפיף אותם לחוקי העבודה ולמועד הפנסיה של כל האזרחים. כך אפשר יהיה להזרים בתוך זמן קצר דם חדש למערכת המשפט".

על חקירות ראש הממשלה אמר לוין, כי "הציבור צריך לדעת שיש לנו ראש ממשלה יוצא מן הכלל. השמאל מנסה לייצר לחץ ציבורי כי אין להם שום דרך להחליף את הממשלה בקלפי. אנחנו מדינה דמוקרטית ומי שמחליף שלטון זה רק הבוחר בקלפי. זו לא מדינת משטרה".

שר התיירות תקף את חברת הכנסת לבני וכינה אותה צבועה, "לבני עלתה על דוכן הכנסת וטענה שראש הממשלה נחקר והממשלה בראשה הוא עומד היא מושחתת. אמרתי לה שמדובר בצביעות והזכרתי לה שיושב ראש מפלגתה עד לא מזמן, בוז'י הרצוג, שתק בחקירה… רבותיי, אסור לשתוק לצביעות הזו. צריכים לדבר ולעמוד על-כך שיהיה גיבוי מוחלט לראש הממשלה. במדינה דמוקרטית אדם זכאי עד שלא הוכחה אשמתו".

השארת תגובה