קרב היועצים: אייל ארד מול ליאור חורב

האסטרטגים הבכירים והשותפים לשעבר יעמדו משני צידי המתרס; הצלחת או הדחת יהב • וגם: יו"ר 'יש עתיד' בעיר שוקל התמודדות

יונה יהב. צילום: מתוך הפייסבוק
יונה יהב. צילום: מתוך הפייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

איש העסקים גד זאבי שכר את שירותיו של היועץ האסטרטגי הבכיר אייל ארד, כחלק ממאמציו לשנות את תמונת המצב הפוליטית בעיר. ארד יילחם "ראש בראש" מול יועצו האסטרטגי של ראש העיר יונה יהב, הלא הוא ליאור חורב.

זאבי, מבכירי אנשי העסקים בישראל ותושב חיפה, מחזיק ביריבות ארוכה ומרה עם יונה יהב, ופועל מאחורי הקלעים להחליפו. הוא מנסה לגייס דמויות חזקות שיתמודדו מול יהב, וע"פ דיווחים, הציע את התפקיד לשר יובל שטייניץ שדחה את ההצעה.

כחלק ממעורבותו בציבוריות החיפאית, הקים זאבי, יחד עם אנשי עסקים נוספים, עמותה בשם 'שינוי בחיפה', זו הודיעה על שכירת שירותיו של אייל ארד. יונה יהב, מנגד, לא טומן את ידו בצלחת, והוא מצויד ביועץ האסטרטגי הבכיר ליאור חורב.

ארד וחורב היו שותפים צמודים בעבר, והחזיקו במשרד משותף. בשנת 2012 פרש חורב מהחברה ויצא לדרך עצמאית. כעת, יעמדו השותפים לשעבר משני עברי המתרס, כאשר חורב יבקש לחזק את שליטתו של יהב ואילו חורב יפעל להחליפו.

כחלק ממאמצי האיתור, השבוע פורסם כי מנכ"ל רכבת ישראל לשעבר בועז צפריר, קיבל הצעה מאנשי זאבי להתמודד לראשות. לצפריר רזומה צבאי ועסקי עשיר.

ובתוך כך, יו"ר 'יש עתיד-צעירי העיר' בחיפה שי אבוחצירא, שוקל אף הוא להתמודד לראשות העיר, בכפוף לסקרים שילמדו על סיכוייו. במקביל, קיבל אבוחצירא פניות מאנשי יהב, לפיהן ראש העיר מעוניין לשריין לו מקום שני ברשימתו, עם הבטחה לתמוך בו בקדנציה הבאה לראשות.

השארת תגובה