פעיל השטח מ'שס', מקים מטה

אורי עומסי, מי שאחראי להבאת אלפי קולות לש"ס, חובר בכל העוצמה למועמד לראשות העיר גרינברג • בכיר בש"ס: "זה הפך לתופעה, אנשים חרדים פועלים עצמאית ומשפרים עמדות"

עומסי עם הראשלצ
עומסי עם הראשלצ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העיר פתח תקווה שקועה עד צוואר בבחירות. רשימת המתמודדים על הראשות הולכת ומתארכת, וגם ברשימות למועצה נרשמת צפיפות רבה. לציבור החרדי בעיר השפעה לא מעטה, ויש מי שבוחר לא להמתין להחלטת התנועות, ומסמן את המטרה.

הכירו את אורי עומסי, פעיל ש"ס בחיי היום יום, ופעיל הפלג הירושלמי בשעות הפנאי. רשמית, הוא מחזיק בתואר ראש מוסדות 'יביע אומר', המונה כוללים עם עשרות אברכים, ויו"ר ועד בתי כנסת, גוף שהקים הכולל כ-70 בתי כנסת בשכונות דרום בעיר. לא רשמית, הוא אחד מפעילי השטח היותר מחוברים בשכונות, מארגן חלוקות קמחא דפסחא ואירועי חיזוק במתנ"סים, בהשתתפות מגוון דמויות, מהרבנית קולדצקי ועד הזמר ציון גולן. בשתי מערכות בחירות אחרונות, ניהל בעיר את מטה בני תורה של ש"ס.

בעוד המפלגות החרדיות מחזיקות בברית איתנה עם ראש העיר ברוורמן, החליט עומסי לפתוח מטה לטובת המועמד היריב רמי גרינברג. לדבריו, מועצת החכמים היא נר לרגליו, אך הוא משוכנע שמרן חכם שלום לא יתערב ויביע תמיכה באי מי מהמועמדים. הוא מנסה לסחוף את החרדים לתמיכה בגרינברג, ומאמין בכוחו להביא אלפי קולות.

"אני מחבב את ברוורמן באופן אישי, אבל פ"ת צריכה אדם כריזמטי, בגובה העיניים, שיודע את צרכי קהילה וקהילה", מסביר את תמיכתו, ומצטט את החזון איש על תמיכה במועמד שומר תורה ומצוות. "את העיר בנו אנשי היישוב הישן, ויש לה הזדמנות פז שיעמוד בראשה ראש עיר דתי".

עיקר פעילותו של עומסי מתרכזת בשכונות שעריה-אחדות-מחנה יהודה, הפחות זוהרות. "30 שנה שלתושבי השכונות אין נציג בעירייה, לעומת הדר גנים והסביבה שיש להם 4-5 נציגים, חברי מועצה בכלל לא מכירים את שמות הרחובות".

בפועל הוא פועל במנותק מש"ס, אך עומסי מתאמץ לשדר שהכל תקין. "אני בשר מבשרה של ש"ס", הוא אומר וקושר כתרים לראש נציג התנועה אוריאל בוסו, בתוספת: "בשנים האחרונות יש לנו מספר תלונות, הייתה נסיגה שקשורה בכיוון שלנו".

גורם בכיר בש"ס מאמת את דברי עומסי על פעילותו בתנועה בבחירות, ומבקש לסייג. "הוא עשה רושם של פעיל נמרץ וטוב, הוא עזר לנו הרבה, אבל תמיד שמעתי נוסחאות של חתרנות. יש את הפעילים שלא ע"מ לקבל פרס, ויש את הפעילים של 'תיכף לנטילה ברכה', הוא היה מהם".

לדברי הגורם, מדובר בתופעה מתרחבת של חרדים המנסים לתפוס עמדות השפעה – בהשראת יועציו החרדיים של ראש עיריית ירושלים – ומתחברים עצמאית למועמדים. "אני לא רואה פה איום, בסופו של דבר, אנחנו לא מאמינים שזה יהפוך לתנועות מתחרות לש"ס, אלא ניסיונות לשפר עמדות".

עומסי, מה תגיד למי שיטען שאתה פועל ממניעים אישיים?

"שהוא לא מכיר את אורי עומסי".

9 תגובות
  1. תותח

  2. הגיע הזמן

  3. בכיר ש"ס יקר ושקרן הואיל שכבודו היה מפרסם מה ש"ס הביאה לארגון יביע של עומסי, ומה עומסי קיבל ואיזה מעשה חתרנות עשה? בזה ששנים עבד לשס בהתנדבות קדנציה אחר קדנציה וקיבל זרנוק!

  4. ברוורמן אפס שלה בנאדם

  5. עמוייסי הוא שסניק שהתחכם והגיע לאמת הפלג

  6. הרב אורי עומסי לא יצא נגד ש"ס כי הוא זה ש"ס, הוא לא נגד ש"ס כאן בכתבה הוא מראה כאילו נגד ש'ס וזה לא נכון, הוא עובד ש"ס בעירייה ובראשות תומך בגרינברג

  7. מי אמר שהחליט על דעת עצמו? אני מכיר את אורי שנתיים הוא פועל כאברך ירא שמים

  8. כל פעיל יכול לעשות שבת לעצמו?

  9. אושר לוי, כל פעיל שעבד כמו חמור והוא בעצמו תלמיד חכם ועובד למען הציבור 7\24 יכול להתדיין עם מפלגתו אע"פ שלא כתוב כאן שעומסי הולך נגד ש"ס, כשתכיר אותו אתה בהחלט תתאהב בבחור.

השארת תגובה