"ילדינו בסכנה – לא האמנו שנגיע לבג"צ"

מאשימים: "מצבם הבריאותי והנפשי של ילדינו מתדרדר, בעקבות סירוב העירייה להעברת התקציבים המחויבים לפי החוק | ההורים לשר החינוך: "אתה נושא באחריות מלאה למחדל. מצב הקרוואנים הללו חמור במיוחד לילדים נכים"

כאן לומדים תלמידי החינוך המיוחד
כאן לומדים תלמידי החינוך המיוחד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרשת ילדי החינוך המיוחד בביתר עילית הונחה לפתחו של בג"ץ, כאשר ביום חמישי השבוע (8 בפברואר) נדרשות הנתבעות – עיריית ביתר עילית ומשרד החינוך להגיב לעתירה. ההורים שעתרו לבית-המשפט העליון נגד העירייה ונגד משרד החינוך דורשים לחייב את עיריית ביתר עילית והעומד בראשה מאיר רובינשטיין, להעביר באופן מיידי את התקציבים המיועדים לטיפול בילדיהם שאותם הוא מעכב זה כ-5 שנים. בשל חשיבות הנושא הורה בג"צ לעירייה ולמשרד החינוך להגיב לעתירה בדחיפות עד ליום חמישי הקרוב.

בשיחה עם כתבנו אומרים ההורים בכאב כי "ראש העיר רובינשטיין מתעלם מצרכי הילדים משום שאין להם כוח פוליטי. איננו מאמינים שראש עיר חרדי, המשתייך לקהילה הדואגת כל כך לחלשים, מתנער מהאחריות החברתית הבסיסית ביותר. הילדים שלנו לא מטופלים ועתידם בסכנה".
ההורים קוראים לשר החינוך נפתלי בנט להתעורר. לדבריהם: "אתה נושא באחריות מלאה למחדל. ילדים אלו הם קודש הקודשים של החברה שלנו. ילדים נכים אינם יכולים ללמוד בקרוואנים במצב כה ירוד". ההורים מתעתדים לצאת למחאה ציבורית ארצית הכוללת מפגני מחאות מול משרד החינוך ומול משרד ראש הממשלה בעת ישיבת הממשלה.

להורים העותרים נודע כי בעקבות חוות דעת משפטית שהעירייה קיבלה ובשל הלחץ הציבורי שנוצר לאחרונה בפרשה, החליטה העירייה לבצע תרגיל יח"צני לצורך משיכת זמן. ביום חמישי שעבר הודיעה העירייה לכל מנהלי המוסדות לחינוך מיוחד בביתר – כצעד משפטי וטקטי – כי תעביר מקדמה מתוך התקציבים שאותם היא חייבת למוסדות ואילו את היתרה בכוונתה להעביר למוסדות רק לאחר בדיקת רו"ח.

ההורים הגיבו ואמרו כי "התרגיל לא יצלח. אולי לעירייה כגוף ולראש העיר העומד בראש המערכת השעון עוצר מלכת. לילדים שלנו השעון הביולוגי מתקתק והזמן יקר מאוד. כבר שנים שהעירייה מזניחה ומתעללת בהם. זה החל בהעברת הילדים שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים ממבנה מסודר למתחם קרוואנים, המשיך באי העברת התקציבים וכעת מוסיפים חטא על פשע בהמשך ההתאכזרות כלפי הילדים. מדובר בילדים עם בעיות מורכבות אולם חלקם הגדול עשוי להגיע לחיים נורמטיביים במידה ויקבלו את הטיפול הראוי שיוביל אותם לשילוב בחברה".

ובתוך כך נודע, כי הורים ותושבים רבים בביתר עילית פונים ליו"ר סיעת שלומי אמונים ופטרונה של ביתר, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, בדרישה להתערבותו המיידית. "אם נציגו של סגן השר אינו אנושי כלפי ילדינו, יבוא המשלח ויכריח אותו להפסיק עם ההתנהגות הנלוזה הזו. הוא שליח ציבור ועליו לפעול גם למען ילדים שייתכן ועבורו הם סוג ב'", אמר אחד ההורים. הורה נוסף טען כי "טובת הציבור וטובתה של ביתר מחייבת את מעורבותך ואחריותך בעניין. לא יתכן שמכלל הערים החרדיות שבהם מופעלים מוסדות לחינוך מיוחד (בני ברק, בית שמש, אלעד, מודיעין עילית, רכסים ועוד) דווקא עיריית ביתר היא זו שלא מכירה בילדים המיוחדים".

תגובה אחת
  1. יאללה באמת נמאס כבר מרובינשטיין. הוא עולה על העצבים של כולם.

השארת תגובה