שבת או מרתון? רכבת ישראל בפלונטר

רכבת ישראל יוצאת לעבודות של שבוע כולל שבת אחת, אלא שעיריית תל אביב מבקשת לשחרר את הפקקים בעת קיום ה'מרתון' – האם רכבת ישראל תחלל שבת נוספת למען המרתון?

רכבת ישראל עלתה למירון עם השר כץ, צילום פישל רוזנפלד (11)
רכבת ישראל עלתה למירון עם השר כץ, צילום פישל רוזנפלד (11)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מיום שני ה-19 בפברואר לפנות בוקר ועד ליום ראשון ה-25 בפברואר לפנות בוקר, אמורות מסילות הרכבת שבתל אביב לשבות.לצורך עבודות תשתית ותחזוקה – הממשלה טרם אישרה את קיום העבודות בתאריכים אלה.

במהלך ימי העבודות, חלק מהקווים יפעלו במתכונת מצומצמת ורכבות המגיעות מכיוון צפון לא יוכלו להיכנס לתל אביב. שירותי הסעות יקשרו בין תחנות הרכבת המנותקות בתל אביב.לנוסעים לנמל התעופה בן גוריון יועמדו שאטלים שתפעיל רכבת ישראל.

בתל אביב אומרים כי נסיון העבר מלמד שבימי השבתת רכבות ישנם עומסי תנועה כבדים ברחובות העיר.

מרתון תל אביב השנתי, שמתוכנן להתקיים ביום שישי ה-23 בפברואר, נופל על עבודות הרכבת. לאירוע נרשמו כ-40 אלף רצים, והמפקיים חוששים כי רבים מהם, בעיקר המגיעים מכיוון צפון, יתקשו להגיע אל קו הזינוק, שסמוך לתחנת הרכבת תל אביב האוניברסיטה.

בעירייה ביקשו מהנהלת רכבת ישראל לדחות את העבודות, אבל ברכבת ישראל אומרים כי מדובר בעבודות קריטיות לצורך ההיערכות לקליטת קו הרכבת החשמלי לירושלים – שמתוכנן להיפתח בעוד פחות מחודשיים, כמו גם למערכות האיתות הרכבתיות.

מעיריית תל אביב נמסר: "עיריית תל-אביב-יפו מודעת לנושא ואף פנתה מספר פעמים בחודשים האחרונים להנהלת הרכבת בבקשה להפעיל את הקו ביום המרתון, אך נענתה בשלילה. ביום המרתון תפעיל רכבת ישראל שאטלים מתחנת בית יהושע לתחנת האוניברסיטה. חשוב להבין כי מדובר באירוע בינלאומי שאליו מגיעים אצנים מכל רחבי העולם, ומועדו נקבע 3 שנים מראש, כך שאין אפשרות לשנות את מועדו".

השארת תגובה