"זה לא מגיע להורים" • ביתר סוערת

סערת החינוך המיוחד בביתר עילית: מחזיק תיק חינוך מיוחד, ישראל פכטר, במכתב לפורום ההורים: "זה לא מגיע להורים לילדים ולתושבי ביתר"

כאן לומדים תלמידי החינוך המיוחד
כאן לומדים תלמידי החינוך המיוחד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחזיק תיק חינוך מיוחד בביתר עילית, שלח מכתב לפורום ההורים, בשל תביעה שהוגהש נגד העיריה ועניינ נדון בבג"ץ בגין הפניית הילדים במסגרת החינוך המיוחד ללימוד בתת תנאים.

"מטבע הדברים" כותב פכטר: "ההתעסקות בחינוך המיוחד, מתבקשת להיות בנחת וללא הזדמנויות צילום. אך בעקבות ההאשמות האישיות כלפי ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, מצאתי לנכון שההכרח לא יגונה ולצייר את המציאות כמות שהיא.

אינני מתכוון במכתב זה, להיכנס לוויכוח או להאשים מישהו, מה גרם למה. זה לא מגיע להורים לילדים ולתושבי ביתר. אני מתכוון אך ורק להתייחס כיצד אנו רואים בעירייה את החינוך המיוחד ומה נעשה על ידי כל הגורמים".

אז פונה ישראל פכטר לפרט את רוב פועלה של העיריה בתיק אותו הוא מנהל 'חינוך מיוחד':

א. העירייה היחידה בכל הארץ, שיש בה מחזיק תיק חינוך מיוחד קיים רק בעירנו תיק שהתוכן בו רב והפעילות בה רבה.

ב. ביתר היא העיר היחידה שיש ממונה על הקשר עם המשפחות המיוחדות בלשכת ראש העיר, כדי שיתנו מענה מידי לצרכים, ללא שום בירוקרטיה.

ג. ביתר היום משמשת, מודל לקשר עם הקהילה בתחום וזאת על ידי הפורום של כולנו, 'פורום בינינו', שמתכנס מעת לעת לפי בקשת ההורים שבפורום כשכל גורמי העיריה מתייצבים באופן קבוע לפי הצורך וגם בהתראה מיידית. כולל מנהלת מחלקת רווחה שיש לה נציגות קבועה בפורום, מנהל אגף חינוך ומנהל היחידה לחינוך מיוחד ועד מנכ"ל העירייה וכמובן מחזיק התיק ונציגי ההורים והממונה מטעם לשכת ראש העיר בתחום.

ד. אחד ההישגים הגדולים של השנים האחרונות, זה בניית קהילה פעילה שמחה של משפחות החינוך המיוחד. זאת על ידי פעילות שוטפת כל השנה לקהילה זו, כולל: מופעים, אירועים מיוחדים, ערבי גיבוש, ערבי מימוש זכויות, קבוצות טיפול ודרמה לאחיות של ילדים מיוחדים טיולים לאבות ועוד ועוד.

ה. התוצאה של הפעילות הזו משפט ששמענו מאח של ילד מיוחד שחזר מעוד ערב חוויתי של בינינו ואמר: "איזה כיף ש…..אח שלנו". המשפט הזה אומר הכל.

ו. הנחייה בכל שדרות העיריה, שבנושאים האלו לא מתעכבים וזאת ניתן לראות לדוגמא את הטיפול של מחלקת שפ"ע בנושא הסדרי החניה של נכים (יהיו שיאמרו שאף הגזמנו בעיקר מי שרואה את מספר חניות הנכים ברחובות הראשיים).

ז. דוגמא נוספת לפעילות שמתעניינים בה במקומות אחרים הינה הפעלת ישיבות ערב מדי יום. הרעיון קם בעקבות ההצלחה הרבה בישיבת בין הזמנים ובשל הצורך הדחוף בפתרון לבחורי החינוך המיוחד בשעות הערב.

ח. מתן מקום לארגון נשומל'ה שפועל בשעות שאחרי הלימודים.

ט. סיוע ותמיכה בפעילות החשובה וההכרחית של ארגון עזרה למרפא בהנהלת הגב' ארנפלד. והעמדת מתקני המתנ"ס לשימוש ילדי החינוך המיוחד בכל שבת וחג ובכל יום מיוחד.

י. כמו כן, הקצאת שטח מסודר להקמת בניין עבור פעילות עזרה למרפא בקרב החינוך המיוחד ומי שמכיר מדובר באחד השטחים המבוקשים ביותר בעיר.

יא. פעילות שוטפת לשיפור וייעול השירות במחלקת רווחה כולל הוספת תקנים ובמיוחד תקן של אחראי מיצוי זכויות והקמת עמדת קיוסק לבירור זכויות שונות וכן עו"ס שמפעילה מרכז למשפחה.

"מדובר כאן רק בחלק מהפעילות השוטפת שנעשית, ומבלי להתייחס לתוכניות העתידיות שאנו עובדים עליהם במלוא המרץ. מטרת הדברים שהבאתי נועדה להבהיר שאסור לקחת ויכוח כספי ולהפוך אותו למאבק אישי שכביכול לא אכפת מהמשפחות המיוחדות ההפך עיריית ביתר והעומד בראשה הרב מאיר רובינשטיין הוכיחו במעשים כמה אכפת להם

בסוף המכתב מציין פכטר, כתושב ותיק מעל עשרים שנה בעיר זכינו שכיום אין פרץ וצווחה ואין מחלוקות בין קהילות כשכל תושב מקבל מענה לצרכיו וכל קהילה מקבלת יחס שווה ואווירת האחדות שורה. בוא נשמור עליה ולא ניצור מחלוקות או הכפשות בוודאי לא להשתמש במשפחות החינוך המיוחד".

תגובה אחת
  1. מילים כמו חול, ולילדים המיוחדים אין לאכול

השארת תגובה