חשיפה: דגל ואגודה נפרדות, ש"ס רוצה ראשות

סלט אשקלוני: נציג אגודת ישראל לא קיים את הסכם הרוטציה, מייסד אגודה מגבש חזית דתית ודגל פורשת לריצה עצמאית # יו"ר ש"ס הרב אביטן על האפשרות שיתמודד לראשות העיר: "לא אשקר, יש פניות לא מועטות"

אשקלון
אשקלון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קרע פנימי: אגודת ישראל ודגל התורה צפויות לרוץ בנפרד בבחירות הקרובות, על רקע יחסי איבה בין הנציגים, שהתפתחו מאי קיום רוטציה. למרות שהדברים נראים בלתי הפיכים, מנסה מייסד 'אגודה' בעיר לאחות את הקרעים ולהוביל ריצה משותפת של אגודה-דגל-ש"ס-הבית היהודי.

המפלגה החרדית הראשונה בעיר הייתה אגודת ישראל בראשות ניסים כלפון, המזוהה עם שלומי אמונים. בהמשך הצטרפה דגל התורה, עם נציגה יהושע בוכניק, יחדיו רצו ברשימת יהדות התורה.

בעבר, רצו המפלגות הדתיות בשיתופי פעולה חלקיים ולרוב התוצאה הייתה 2 מנדטים ליהדות התורה ומנדט אחד לש"ס. בבחירות האחרונות, רצו המפלגות בנפרד, ושינו את יחסי הכוחות; ש"ס זכתה להישג מדהים של 3 נציגים, יהדות התורה צנחה למנדט אחד, ואילו הבית היהודי לא הכניסה אף נציג.

בקדנציה הנוכחית נרשם רענון ברשימת יהדות התורה, כאשר כלפון ובוכניק הוחלפו באברהם עשור מאגודה ובאבשלום יעקובי מדגל. עשור אמור היה לפנות את מקומו במחצית הקדנציה לנציג דגל יעקובי, ע"פ הסכם רוטציה – אך לא עשה כן.

על רקע אי קיום הרוטציה, מבהיר יעקובי ל'קו עיתונות' כי בבחירות הקרובות דגל לא תחבור לאגודה. "לא נלך ביחד, וזה גם החלטה של גפני". לדבריו, מי שהביא את מרבית הקולות הם פעילי דגל, והם יכולים בקלות להכניס נציג לבדם: "דגל עובדת הרבה עם נוער, מדובר במאגר ענק של בני נוער שכשיגיעו לגיל 17 יבחרו בקבוצה שנותנת להם".

מנגד, מייסד אגודת ישראל כלפון, מביע אופטימיות ומנסה לגבש אחדות. בשיחה עם 'קו עיתונות', אומר כלפון: "ישבנו כבר עם אנשי ש"ס והבית היהודי, וכנראה יהיה איחוד סיעות דתיות". לדבריו, האחדות עשויה לפתור את המתיחות מול דגל. נציג דגל יעקובי מגיב לדברים בסקפטיות: "אם הם ילכו יחד – נדע להתמודד".

החלק המשמעותי ביותר בפאזל הוא סיעת ש"ס. יו"ר הסיעה, הרב יעקב אביטן, ניסה לאחר פרישת שמעוני לקבל את ראשות העיר, בחוסר הצלחה, ולפי הערכות, ינסה להתמודד בבחירות. בשיחה עם 'קו עיתונות' מתייחס אביטן לדברים, ואומר: "בורא עולם ינווט את דרכנו. לא אשקר, יש פניות לא מועטות, מתושבים ומחברי מועצה, אנחנו ב"ה מקובלים על רובם, אבל האם אני חותר לזה? התשובה היא לא".

השארת תגובה