כינוס תחבורה ציבורית בכנסת

ראשי המינהלים הקהילתיים בירושלים התכנסו בראשות חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי לדיון במשבר החמור בתחבורה הציבורית בירושלים

כינוס תחבורה
כינוס תחבורה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

'קו עיתונות' מסקר בעקביות את נושא התחבורה הציבורית ומעלה את מצוקת הנוסעים לתודעה שוב ושוב. בשבוע האחרון, פורסם בעיתון 'כל ישראל' מבית 'קו עיתונות' מקרה חמור של תקיפת נוסע על ידי נהג בקו 422 של חברת אפיקים. מוקדם יותר בחודשים האחרונים פרסמנו סדרת כתבות ובהן טענות חמורות על תפקודן של חברות התחבורה, בפרט כשמדובר בנוסע החרדי.

כפי שפורסם ב'קו עיתונות', מידי חודש לא מבוצעות בירושלים למעלה מ-10,000 נסיעות הנדרשות מהחברות על ידי משרד התחבורה, וכתוצאה מכך ציבור הנוסעים מחכה זמן ממושך בתחנות שלא בצדק, וכן נגרמת צפיפות נוראה באוטובוסים שאינה מכבדת צורת אדם.

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי שהשתתף בהתכנסות ראשי המינהלים פתח בדברים, "בימים אלו אמורה להתכנס ועדת הכלכלה ולדון במשבר התחבורה הציבורית החמור בירושלים, כידוע בימים אלה משרד התחבורה בשלבי מו"מ מול חברת אגד, והרצון שלנו שמסקנות ועדת הכלכלה שתתכנס בקרוב יהיו שהתושבים יקבלו את הזכויות המגיעות להם לפי חוק והם ביצוע הנסיעות המחויב על פי הרישוי וע"מ שזה אכן יקרה, על משרד התחבורה לשבת מול המינהלים הקהילתיים המייצגים את ציבור התושבים ולקבל את ההחלטות בשיתוף איתם".

חבר מועצת העיר אברהם בצלאל אמר: "הפתרון אינו קנסות שאינם באים לידי ביטוי אלא לאפשר לחברות נוספות להפעיל את חלק מהקווים וכתוצאה מהתחרות יהיה שיפור משמעותי בשירות".

יו"ר ועדת התחבורה המשותפת למינהלים הקהילתיים ישי בלך אמר: "נציגי המינהלים רואים במשותף שבטווח הקרוב היעד הוא שמשרד התחבורה יקבל את ההחלטות בשיתוף המינהלים, ובטווח הארוך אין מנוס מהכנסת מפעיל נוסף לעיר שיגרום לתחרות ושיפור השרות. אנו נעמוד בקשר מתמיד עם נציגי המינהלים ע"מ שהמסקנות אכן יישומו".

2 תגובות
  1. שימשיכו לשבת עם עצמם,ולא עם המרכיב האנושי שמתפעל בפועל את האוטובוסים ואז נראה לאיזה פלסטר זמני הם יצליחו להגיע!ללא שיתוף פעולה עם הגורמים הרלוונטים ומול אירגון נהגי האוטובוסים לעולם לא יכלו להשיג את המטרה…תח"צ יעיל מתקדם ונגיש.

  2. אם יש לך מה להציע אנא פנה לגורמים שמוזכרים בכתבה. מוכנים לכל שיתוף פעולה. אחד המשתתפים

השארת תגובה