"החתימו אותי" • שאלתם? העו"ד עונה

נועם קוריס
נועם קוריס
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

שאלה: בעל מכון פסיכומטרי שכנע אותי לחתום על מסמך הרשמה לקורס שלו, ולאחר מכן קיבלתי שני ספרי לימוד. חשוב לציין כי לא מסרתי את פרטי כרטיס האשראי שלי לצורך תשלום למרות שביקש, ובנוסף לא קיבלתי עותק של המסמך עליו חתמתי. לאחר מחקר אודות הקורס ראיתי כי הביקורות עליו היו מעטות וחלקן הגדול לא חיוביות במיוחד, וסותרות חלק מהדברים שאמר לי, ועל כן החלטתי לא לעשות שם את הקורס. לאחר החתימה על החוזה לא היה קיים שום ניסיון הידברות איתי מצד המכון על מנת להסדיר את התשלום או לשם מתן פרטים נוספים על הקורס והנחתי כי הרישום אינו התבצע. יותר מחצי שנה לאחר מכן קיבלתי הודעה, כי הקורס מתחיל בעוד יומיים ללא פרטים נוספים. מספר ימים לאחר מכן התקשרו אליי מהמכון וטענו כי עליי לשלם כ416 שקלים דמי ביטול. האם אני חייב לשלם?

תשובה: בכל מקרה כדאי דבר ראשון לפנות למכון בכתב ולדרוש ביטול, היה ומדובר בעסקה מתמשכת יש להעביר לבית העסק בקשה לביטול ההתקשרות בהתאם להוראות סעיף 13ג לחוק הגנת הצרכן ולדרוש הפסקת החיובים העתידיים. אף על פי כן, יש לבחון האם מדובר בעסקה מתמשכת, כאמור, או ברישום לקורס שאינו מהווה עסקה מתמשכת, שכן אז למעשה, לא קמה זכות ביטול לאחר שהוחל במתן השירות.

שאלה: לפני שנתיים אני ובעלי לווינו מחברת מימון ישיר הלוואה של 45000 ₪, ההחזר החודשי עמד על 1000 שקל בחודש. לפני מספר חודשים בעקבות בעיות כספיות ההחזר החודשי חזר פעמיים, כששוחחו איתי ביקשתי לפרוס את החוב לתשלומים, הם זרקו את האחריות מאחד לשני. לפני חודש יצר איתי קשר עו״ד בשביל לשאול מה עם החוב ואמרתי לו שביקשתי לפרוס, הוא אמר לי שהוא בודק והשיחה התנתקה. לא היה לי שום פרטים שלו. קיבלתי השבוע תיק הוצאה לפועל שהם פתחו נגדי על 52,000 ₪, זאת למרות שהחוב שנותר הוא 30,000 ש"ח. תודה לעזרתכם הדחופה!

תשובה: מהנתונים בשאלה נראה שהגישו נגדך תביעה לסכום קצוב, במידה ואת חולקת על הסכום שנתבע ממך או על ההצדקה בהגשת התביעה נגדך להוצאה לפועל את רשאית להגיש התנגדות לביצוע תביעה, בתוך 30 ימים מהמועד בו קיבלת את האזהרה של הוצאה לפועל. מומלץ להגיש את ההתנגדות באמצעות עורך דין הבקיא בדיני ההוצאה לפועל.

ניתן לשלוח שאלות למדור במייל kurislaw@gmail.com

השארת תגובה