גם בתקופת בחירות: כוחות הביטחון הרסו בנייה בלתי חוקית ביו"ש

כוחות משטרה הרסו מספר מבנים ביישובים ומאחזים בגוש שילה ■ המשטרה: אפס סובלנות כלפי מפרי חוק

הפינוי ביישוב אש קודש, הבוקר   צילום: סוכנות תצפית
הפינוי ביישוב אש קודש, הבוקר צילום: סוכנות תצפית
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מסתבר שתקופת הבחירות, שהיו מי שחשבו בקרב המתיישבים, תיתן להם רגיעה מפינוי מבנים בלתי חוקיים, לא משפיעה על כוחות הביטחון: הבוקר סמוך לשעה חמש, פשטו כוחות גדולים מאוד של משטרה ומנהל אזרחי על גבעת גאולת ציון שבגוש שילה. הכוחות הרסו במקום חמישה מבנים ארעיים: חלקם שימשו למגורי משפחות ומבנה אחר ששימש כבית כנסת.

לאחר מכן המשיכו הכוחות אל חוות יישוב הדעת והרסו במקום שבילים הפנימיים ודרכי הגישה אל דיר כבשים הושחתו. בנוסף שני מבנים המשמשים למגורים זמניים, נהרסו.

ביישוב עדי עד הכוחות חלפו "דרך" כרם של תושב תוך הסבת נזק אך ללא הרס ממשי. במקום התפתחו עימותים עם יושבי המקום שאף חסמו את כביש הגישה, ואחד המפגינים אף נעצר לאחר עימות עם השוטרים.

דובר משטרת מחוז ש"י מסר כי היום לפנות בוקר כוחות הביטחון הרסו מבנים בלתי חוקיים במספר מוקדים בחבל בנימין. כוחות הביטחון אשר הגיעו לעדי עד במסגרת ההריסות, נתקלו בכ-40 איש אשר חוסמים את הציר ומנסים למנוע את ההריסה. כוח של המפלג לפשיעה לאומנית ויס"מ ש"י נמצאים במקום האירוע. משטרת מחוז ש"י תנהג באפס סובלנות כלפי מתפרעים ומפרי סדר אשר יבקשו לפגוע בכוחות הביטחון ובפועלם".

רפאל מוריס, שביתו נהרס הבוקר, מסר הבוקר בשיחה עם סוכנות תצפית הפועלת ביו"ש: "הפינויים היום הם סימן היכר למדיניות ההרס והחורבן של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בזמן שהטרור משתולל בכל חלקי הארץ, נתניהו הורס בתי יהודים שכל עניינם הוא ישוב הארץ במקום לטפל בצרות האמתיות של עם ישראל. כנראה שהרס וחורבן נהיו חלק בלתי נפרד מהליכוד, בושה לקרוא לבנימין נתניהו ציוני, כמעט כמו שצורם לקרוא לציפי ליבני ויצחק הרצוג ציונים, כאשר אין הגדרה רחוקה יותר מזאת להגדרת שלושת המנהיגים מימין ומשמאל של המדינה".

מועד מתיישבי השומרון נמסר בתגובה: "ילד בן 12 נעצר בעדי עד תוך שימוש בכח מופרז. המבנה שהרסו הוא המבנה בו שהו לפני כשבועיים פרובוקטורים של כוחות הבטחון שהתחפשו לערבים וניסו להפליל את המתיישבים באזור ללא הצלחה. כזכור, ועד מתיישבי השומרון שיגר מכתב לשר לביטחון פנים מיד לאחר שהתגלתה הפרובוקציה ובמכתב הזכירו לו את ההבטחה שנתן לאחר אירוע דומה לפני חצי שנה לערך שלא יקרה מצב דומה נוסף של פרובוקציה. בועד תוהים על מה ולמה האלימות ופינוי המבנה".

בתגובה לאירוע אמר  ח"כ יוני שטבון, המוצב במקום השני 2 במפלגת יחד כי מפלגת יחד תהווה עוגן למען ההתיישבות בממשלה הבאה. "הרס בתי יהודים הבוקר בגוש שילה מוכיח שוב כי דרושה מפלגה ימנית ונאמנת לארץ", אמר שטבון. "ציפי משכה את הממשלה שמאלה ובג"ץ מתווה מדיניות המנוגדת לדעת רוב העם. בעז"ה אנחנו נהיה העוגן הימני בממשלה הבאה".

עמיטל בר אלי, מייסד ומנכ"ל פורום חותם, המוצב במקום השישי ב"יחד", ומי שהיה ממקימי שכונת מגן דן באלקנה אומר כי המפלגה תדרוש את הפסקת ההרס במאחזים. "המשך ההרס בהתיישבות ביהודה ושומרון לא מתקבל על הדעת", אומר בר אלי. "איננו מבינים מהיכן מגיע האובססיה לכך, כאשר ההתיישבות הבלתי חוקית בנגב ובגליל לא מטרידה את אלו שרוממות החוק בגרונם. חמור הדבר שמעשים אלו מתרחשים על אף כינונה של ממשלת ימין כביכול. בעזרת ה' ניכנס לממשלה ונדרוש את הפסק ההרס, וכמובן את חידוש תנופת הבנייה בכל מרחבי ארץ ישראל".

 

השארת תגובה