"אצל דרעי, מילה זו מילה"

יו״ר ש״ס השר האריה מכלוף דרעי בביקור מקיף בחולון: ״העיר שהיתה חלק מנוף ילדותי השתנתה לבלי הכר מבחינת חיי התורה״

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו״ר ש״ס ושר הפנים אריה דרעי ערך היום סיור רשמי בעיר חולון. אל הסיור הצטרפו סגנו משולם נהרי, מנכ״ל שס ורשת החינוך ׳בני יוסף׳ חיים ביטון, ומנכ״ל אל המעיין משה אילוז. את פני השר ופמלייתו קיבלו ראש העיר חולון מר מוטי ששון וסגנו חיים זברלו.

את סיורו פתח השר במוסדותיו של הרב חיים רבי, ראש מוסדות עטרת חכמים. הרב שיבח את השר על פעולותיו ארוכות השנים להקמת עולה של תורה בכל הארץ ואשר זכה להיות חביבו של מרן הגר״ע יוסף זיע״א. ״דרעי הוא הנציג האותנטי והמקורי של מרן. אנחנו כולנו רק ש״ס!״ אמר הרב רבי.

השר דרעי סיפר בישיבה על שנות ילדותו באיזור בת ים וחולון. ״מי פילל ומי מילל באותם ימים לראות כאן בני תורה, תלמידי ישיבות השוקדים על תלמודם? אני זוכר את מסירות נפשו של מרן זצוק״ל שהגיע לכאן, למסור שיעורים לילדים ולהקים להם תלמודי תורה. אין לי ספק שהוא שש ושמח כעת בשמים״.

השר סייר במוסדות החינוך ״בית יוסף״ לבנים ובנות בראשותו של הרב יוסף שעשוע, והתרשם מאיכות התלמידים ורמת הלימודים. ״למרות שיש מקום גדול לשיפור התנאים, רואים את הרוגע והשלווה על פני התלמידים״, אמר השר.

אז עבר השר לסייר בבביה״ס ׳בנות ציון׳ בעיר. מנהל המוסדות הרב יוסף ורון אמר בביקור: ״בזכותך, הרב אריה, קיבלנו לפני עשרות שנים את השטח הזה. הרמת טלפון לראש העיר והוא נתן לנו את שטח מחסני האב״כ הזה, שעבר הסבה למוסדות חינוך. נבקש שתפעל גם עתה שנוכל לבנות ולהתפתח במקום״.

משם עבר השר לסיור בסמינר לווית חן, בניהולה של הרבנית עטייה. השר התרשם מהסמינר האיכותי שהוקם בעיר על טהרת הקודש, במיוחד עבור תלמידות העיר שלא נאלצות לנדוד לערים אחרות.

בסיור מיוחד בשכונת ג׳סי כהן בחולון, נטע השר עץ לרגל טו בשבט, ושיבח את האוכלוסיה הותיקה של השכונה שהייתה חלק מנוף ילדותו. ראש העיר מר מוטי ששון אמר, כי כמעט איננו מזמין שרים כי הם רק מבטיחים והולכים, אבל אצל דרעי – מילה זו מילה״.

קבלת פנים מרשימה ומרגשת המתינה לשר בפתחו של בית הספר ׳עטרת ראובן׳ בעיר, על ידי מקהלת תלמידי הת״ת, שקידמו את האורח בשירה מיוחדת.

הרב דורון נורוב, המנהל הרוחני של הת״ת בנשיאותו של הגר״ר אלבז חבר מועצת חכמי התורה, סיפר על פעילות הקירוב הגדולה שעושה הת״ת בקרב משפחות הרחוקות מתו״מ, אך מעוניינות שבניהם יקבלו חינוך תורני. כמו כן, ציין את רמת הלימודים הגבוהה ואת מסיימי כיתות ח׳ הרבים הממשיכים לישיבות קדושות.

דרעי העלה על נס את פעילותם הברוכה של האחים הרבנים אלעזרוב בפריצת הדרך החינוכית בחולון ובהקמת עולה של תורה.

השר דרעי המשיך בביקורו במוסדות ״יביע אומר״ בראשות רבי אברהם יוסף, בכולל האברכים, בספריה הגדולה ובישיבה קטנה. בדבריו בפני התלמידים אמר השר: ״דעו לכם, שעל ידי לימוד הגמרא ניתן להצליח בכל מקום ובכל תפקיד. התורה מחדדת את המוח ומיישרת את השכל. כשנכנסתי לתפקידי הראשון כמנכ״ל משרד הפנים, לא היתה לי השכלה גבוהה, בקושי סיימתי תיכון, וחששתי להיכנס למשרד כל כך גדול ומורכב, אבל מרן זי״ע אמר לי שלא אחשוש וב״ה הצלחתי. הרבה בזכות שנות לימודי בישיבה״, אמר השר.

תגובה אחת
  1. עוד בדיחה ברמלה נ

השארת תגובה