"מערך כבישים עוקפים ביהודה ושומרון"

רה"מ נתניהו בחנוכת כביש 55, נבי אליאס בשומרון: "הכביש העוקף הזה הוא חלק ממערך הכבישים העוקפים שאנחנו בונים ברחבי יהודה ושומרון"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במסגרת תכנית חומש לפיתוח תשתיות כבישים ותח"צ ביו"ש, שמקדם שר התחבורה ישראל כץ, הבוקר נחנך כביש 55 עוקף הכפר הפלסטיני נבי אליאס בשומרון, המחבר בין נווה ימין וכפר סבא ליישוב קרני שומרון והישובים שמסביבו.

וידאו עומר מירון לע"מ

בטקס שנערך הבוקר השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

ראש הממשלה אמר במהלך הטקס, כי "ילדים, מורים ומשפחות שנמצאות כאן, אנחנו באמת בשר מבשרכם ואתם בשר מבשרנו והילדים ביטוי מרגש מאוד של הנחישות שלנו מול כל מעצור ומיצר להשתמש בארצנו במולדתנו". נתניהו אף אמר, כי "הכביש העוקף הזה הוא חלק ממערך הכבישים העוקפים שאנחנו בונים ברחבי יהודה ושומרון, שמשרת את תושבי יהודה ושומרון ואת תושבי ארץ ישראל – אזרחי ישראל.

שר התחבורה ישראל כץ אמר, כי כביש זה הוא הכביש הראשון שנחנך מהכבישים העוקפים, שמטרתם לשפר את הביטחון בכבישי יהודה ושומרון. כץ הוסיף, כי "בכוונתנו להמשיך ולקדם סלילת כבישים עוקפים ולשפר את התשתיות באזור, במטרה לשמור על ביטחונם ולשפר את איכות החיים של המתיישבים היהודיים ביהודה ושומרון. אנו ממשיכים בעשייה ומחזקים את ההתיישבות".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר, כי זוהי תחילתו של עידן חדש בהתיישבות. לדבריו, חשיבות עורקי תחבורה מסודרים להתיישבות, הם המפתח לפיתוחה של ההתיישבות. זו זכות בסיסית של כל תושב במדינת ישראל, שנמנעה מאיתנו במשך שנים כבישים מסודרים מוארים.

דגן אף ביקש להודות לראש הממשלה לשר התחבורה וסגן שר הביטחון. כמו כן הודה ליגאל להב ראש מועצת קרני שומרון, שפעל יחד איתו לאישור הכביש ולסלילתו.

במסגרת תכנית החומש, מקודמים בימים אלה כבישים עוקפים נוספים ביו"ש, על מנת לקצר את את הדרכים וכן למן ביטחונם של המתיישבים.

שר התחבורה אמר, כי "התכנית תיתן תנופה גדולה לפיתוח ההתיישבות היהודית ביהודה שומרון וירושלים, בדומה לפיתוח התשתיות שבוצעו ומקודמות כיום בגליל ובנגב. עם השלמת התוכנית, תשתיות הכבישים ביהודה ושומרון ישודרגו באופן משמעותי ויתנו מענה לתחזיות הגידול של האוכלוסייה היהודית והעלייה ברמת החיים והמינוע של האוכלוסייה הפלסטינית". לדברי כץ, בניית הכבישים כוללת: כריית מנהרות, מחלפים, כבישי גישה חדשים, כבישים עוקפים, הרחבת כבישים ראשיים, ריבוד מחדש של כבישים וחיבור מהיר של מועצות וערים למטרופולין גוש דן וירושלים, באמצעות רכבות קלות ונתיבי תחבורה ציבורית מיוחדים.

כביש 55 שנחנך היום, מקשר את הישובים אלפי מנשה, יקיר, מעלה שומרון, נופים, עמנואל, צופים, קדומים וקרני שומרון עם ערי המרכז.

תגובה אחת
  1. חשוב!! בבקשה תחתמו בעצומה זו והפיצו אותה – דורשים את שידרוג דרך גדעון בגוש שילה https://www.atzuma.co.il/derechgidon

השארת תגובה