לבלום את הדתיים: מר"צ חוזרת לזירה

לאחר שבבחירות האחרונות לא עברה מר"צ את אחוז החסימה, התגייסה היו"ר לשעבר להוביל את המפלגה • "נציגי ש"ס והדתיים מאד חזקים"

עיריית פתח תקווה
עיריית פתח תקווה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפלגת מר"צ מסתערת על פתח תקווה, בניסיון לבלום את התחזקות הכוח הדתי בעיר ועל רקע חששות ממימוש חוק המרכולים. לאחר שבבחירות האחרונות נחלה מר"צ תבוסה צורבת ולא הכניסה אף לא נציג בודד, הודיעה סגנית ראש העיר לשעבר מוניקה כהן על חזרתה לזירה ועל עמידתה בראש המפלגה בבחירות הקרובות.

בשיחה עם 'קו עיתונות', מציגה כהן את הצורך הבוער לעמוד בפרץ מול חוק המרכולים: "זה יכול להיות מאד בעייתי, ברגע שייכנסו יותר עמוק עם החוק הזה וינסו לשנות את הסטטוס קוו – מר"צ צריכה להיות שם בשביל למנוע את זה. נציגי ש"ס והדתיים בפתח תקווה מאד חזקים". לדבריה, "בפ"ת יש סטטוס קוו שהושג בעבודה מאומצת של 20 שנה, לפיו לפחות בפאתי העיר, באזורי התעשייה, צעירים יוכלו לבלות. נוצר משהו טוב ועליו צריך לשמור".

כהן מדגישה כי היא מכבדת את הדתיים ודוגלת ב'חיה ותן לחיות' ולא תבקש לפתוח עסקים במרכז העיר. בנוסף, לכהן אג'נדה סדורה בנושאים רבים, בעיקר בנושאי שימור ופיתוח.

כאמור, מפלגת מר"צ המקומית נחלה בבחירות האחרונות למועצת העיר מפח נפש, ולא הצליחה להכניס אף לא נציג אחד למועצת העיר. בעבר ידעה מר"צ ימים יפים, ובמשך מספר קדנציות החזיקה בארבעה נציגים במועצת העיר. בבחירות 1993 הוצבה מוניקה כהן במקום השני ברשימה, אך תקופה קצרה לאחר מכן נרצח יו"ר הסיעה אבי אורן, והיא קיבלה את התפקיד הבכיר ברשימה, שהקנה לה את סגנות ראש העיר.

רגע השבר הגיע בשנת 2003, אז התמודדו כל ארבעת חברי המועצה ממר"צ על תפקיד הראשות, והמפלגה נקרעה מבפנים. לבסוף, נבחרה לתפקיד שירה אורן, אלמנתו של יו"ר המפלגה הנרצח, וזכתה במקום בודד במועצה. על רקע הדחתה והמהומות שהתפתחו במפלגה, פרשה מוניקה כהן ורצה ברשימה עצמאית, לה חסרו 120 קולות לעבור את אחוז החסימה. לאחר פרישתה הפכה לעובדת עירייה והופקדה על שימור אתרים וקשרי חוץ.

15 שנים לאחר שעזבה את העירייה, תנסה כהן לחזור בכל המרץ, כשהיא תולה תקוות בניסיונה העשיר, היכרותה המעמיקה ובהגעת תושבים חדשים לשכונות אם המושבות. יצוין כי יו"ר מר"צ זהבה גלאון וחברת הכנסת מיכל רוזין הינן תושבות העיר.

השארת תגובה