מנופי ה'גשר' שודרגו בנמל אשדוד

חברת נמל אשדוד משדרגת את מנופי הגשר, במסגרת יישום התכנית האסטרטגית לקליטת אניות הענק

מנופים בנמל אשדוד, צילום אשר קורן | אילוסטרציה
מנופים בנמל אשדוד, צילום אשר קורן | אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת נמל אשדוד נמצאת בתהליך שדרוג של שני מנופי הגשר במסגרת יישום התכנית האסטרטגית לקליטת אניות ענק בנמל אשדוד.

במסגרת פרויקט ראשון מסוגו בנמלי ישראל משודרגים שני מנופי גשר ברציף 23, ויהפכו למנופים הכי גבוהים מסוג זה בנמלי ישראל המנופים ישמשו לפריקה והעמסת מכולות. במנוף הראשון הסתיים תהליך הארכת הזרוע הימית שלו והוא נמצא בתהליך הגבהה שאמור להסתיים בחודש הבא. שני המנופים ימוקמו במרכז הרציף לאחר סיום ההגבהה.

פרויקט השדרוג, בעלות של כ-8 מיליון אירו, יכלול הגבהה של שני מנופי הגשר והארכת הזרוע הימית.

המנוף יוגבה ב-9 מטרים כך שגובה ההרמה יגיע ל- 44 מטרים מהקרקע, והארכת הזרוע בכ- 5.5 מטרים כך שאורך הזרוע יגיע ל-60.5 מטרים. המנוף יוכל לעבוד מול אניות ברוחב של 20 מכולות. בסיום התהליך המנוף יוכשר למתן שירות לאוניות הענק הנושאות מכולות 14,000 TEU ולתת שירות לגובה של 9 מכולות על סיפון אוניה.

מבצעת הפרויקט היא החברה הספרדית KALMAR המתמחה בעבודות שדרוג והגבהות מסוג זה וביצעה הגבהה מסוג זה בנמלים שונים בעולם כמו בנמל ולנסיה שבספרד ובנמל אדוורפן שבבלגיה.

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל מסר כי: "אנו פועלים בהתאם לתוכנית האסטרטגית של החברה במסגרת ההערכות לעידן התחרות. נמל אשדוד ממשיך לשדרג את השירות ללקוחות הנמל באמצעות קידום פרויקטים תשתיתיים אשר יבטיחו מתן שירות מצוין לאוניות הענק הנושאות 14,000 TEU והחלו לפקוד את הנמל בחודש מאי האחרון. ההשקעות הללו נדרשות על מנת לאפשר את הגעת אניית ענק וקווי שירות בינלאומיים, לצרכי היבואנים והיצואנים הישראלי הפועלים בשירות מול המזרח הרחוק".

השארת תגובה