הפגנת המטריות • מלכיאלי דורש דיון בכנסת

לבקשת ממלא מקום ראש העיר פתח תקוה, אוריאל בוסו: מלכיאלי דורש לדון בדחיפות בנושא תוכניות סירקין

צומת סירקין
צומת סירקין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע התחממות המאבק על תוכניות סירקין אותו מנהלים נציגי התושבים במטה המאבק סירקין, הוציא היום ח"כ מיכאל מלכיאלי מכתב לפיו הוא דורש לכנס בדחיפות את וועדת הפנים כדי לדון בתכנון הלקוי של מטה המאבק. זאת בשיתוף פעולה עם חכי"ם נוספים מסיעות הכנסת.

פעילות זאת של ח"כ מלכיאלי הינה בעקבות פנייה אישית של מ"מ רה"ע אוריאל בוסו מהשבוע שעבר , ובצירוף מכתב שנשלח על ידי מטה המאבק באמצעות חבר המטה ירון קדושים.

במכתב מציין ירון קדושים את סיועו של אוריאל בוסו למאבק עד כה, ואת בקשתו כי יפעל לכנס את וועדת הפנים של הכנסת לדיון דחוף בענין.

כידוע , בשבוע שעבר התקיימה הפגנה בגשם שוטף בה השתתפו כ300 איש במה שכונה "הפגנת המטריות". ההפגנה אורגנה על ידי מטה מאבק סירקין. בנוסף, ביום חמישי האחרון התקיים דיון רחב ורב משתתפים בירושלים בהשתתפות נציגי הותמל, ראש העיר פ"ת ברוורמן וסגל מקצועי מהעיריה, וחברי מטה מאבק סירקין.

לאור כל זאת, דרש ח"כ מלכיאלי את כינוס וועדת הפנים. במכתב צויין כי "מדובר בפרויקט בניה גדול אשר לא תוכנן כפי שצריך ויש לקבוע קרטריונים כדי שלא יהיה אסון אורבאני תחבורתי ותשתיתי"

יצויין כי חבר הכנסת מלכיאלי השתתף בוועדת הפנים הקודמת שדנה בנושא, ואף נשא דברים חריפים בענין

מ"מ רה"ע אוריאל בוסו מוסר כי "מצוקת תושבי פתח תקווה כפי שבאה לידי ביטוי על ידי מטה מאבק סירקין וראש העיר פ"ת איציק ברוורמן, מחייבת לנקוט צעדים מעשיים רחבי היקיף. ישבתי לפגישות עבודה עם חברי מטה המאבק . ועלינו לרתום את כל הכוחות כדי למנוע נזק מתושבי העיר , נזק של תשתיות חסר תקנה שלא נוכל לתקן אותו אחר כך. בשל כך פניתי לח"כ מלכיאלי שידוע כמי שפועל ללא הרף בכל נושא, וביקשתי כי יכנס את וועדת הפנים בדחיפות כדי לדון בנושא. ואכן כך נעשה"

במכתב למלכיאלי כותב ירון קדושים, חבר מטה המאבק סירקין, וחבר המטה הארצי לבינוי שפוי: "הותמ"ל פועל כבולדוזר ללא מעצורים, הדורס בדרכו אל קולות המצביעים של כחלון, את כל תקוותיהם ומערכות חייהם של אנשים רבים מספור. הרס פרנסתם של חקלאים רבים, אובדן פריון עבודה יקר מאוד של הנתקעים בפקקים הארוכים, ופגיעה חמורה במרקם החיים העדין של דתיים וחילוניים בעיר פתח תקווה"
"4500 יח"ד בסירקין הקטנה, ו12 אלף יח"ד ב"סירקין הגדולה" , יחד עם כ400 אלף מ"ר תעסוקה, משמעותם כ70 אלף כלי רכב על כלום. על כבישים שכבר היום פקוקים וסתומים. אין כל פיתרון מתוכנן, יצחקי עצמו רמר בפיו "אני מתכנן דירות ולא תחבורה". לא להאמין.

קדושים מסיים "אנו מבקשים את עזרתך בפעולות מיידיות ל:

1. ביטול תוכנית "סירקין הקטנה" לחלוטין.

2. החזרת תכנון "סירקין הגדולה" אל הוועדה המחוזית.

3. ביטול מוסד הותמ"ל הדורסני"

"נשמח להפגש עימך בדחיפות ולשתף פעולה. תושבי העיר כולה ותושבי השכונה כולם, יהיו אסירי תודה לך על עזרתך בענין"

השארת תגובה