אימה ב-422: דילג תחנות ותקף

לאחר מאות תלונות שזרמו למערכת במסגרת מעקב 'קו עיתונות' על המחדל התחבורתי, הצטרף 'קו עיתונות' לנסיעת מבחן – והותקף על ידי הנהג • כל הפרטים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מעקב 'קו עיתונות' בעקבות שורה של מחדלים וקטסטרופה אינסופית בקו ירושלים-בני ברק, 422, המופעל על ידי חברת 'אפיקים' מגיע למחוזות שפלים במיוחד.

לאחר שזרמו מאות תלונות למערכת 'קו עיתונות' על שורה של תלונות במגוון נושאים תחבורתיים הנוגעים לקו רווי הכשלים, שפורסמו בסדרת כתבות כאן ב'קו עיתונות', יצאנו לבחון את המתחולל בשטח – אלא שתגובה שכזו לא ציפינו לראות.

כבר בתחנות הראשונות זיהינו את הנהג, שיצא מעט לאחר חצות ממסוף האוטובוסים, כשהוא מדלג על תחנות ללא עצירה לנוסעים.

לאחר מספר תחנות החלו נוסעים, שכן הספיקו לעלות, להפנות שאלות לנהג מדוע אינו עוצר, בתגובה, איים הנהג כי במידה ולא יירגעו הנוסעים – הוא יעצור את הנסיעה.

העובדה כי מדובר באוטובוס האחרון הביאה את הנוסעים לדאוג לאלו שנותרו בתחנות, אך מכיוון שחששו להישאר גם הם ברחוב הם בחרו בזכות השתיקה.

כתב 'קו עיתונות', שכאמור, הצטרף לנסיעה, תיעד את הנהג. הנהג, שזיהה את הצילום עצר את האוטובוס בתואנה כי היה אסור לצלם אותו וכי הוא מזמין משטרה.

נציין כי הנהג דרש את מחיקת התמונה וזו אכן נמחקה – אך כל זה לא הספיק כדי לגרום לנהג להמשיך בנסיעתו, בזמן שאנשים, נשים וטף ממתינים בו.

לאחר שנמסר לנהג כי 'קו עיתונות' ירד מהאוטובוס, בזמן שכתבנו הסתתר באחד המושבים האחוריים, הסכים הנהג להמשיך בנסיעתו.

זאת, בזמן שניידת המשטרה בדרך, כאילו לא קרה דבר והשוטרים אמונים על שירות כבודו האישי – גם אם מדובר על חשהון אזרחים אחרים שכן זקוקים לעזרת המשטרה.

על מנת שלא להביא לעגמת נפש נוספת מצד הנוסעים, המשיך 'קו עיתונות' להמשיך בנסיעה בהיחבא עד שהגיעו לתחנה הסופית.

לאחר שכל הנוסעים ירדו פנה 'קו עיתונות' לנהג בכדי לבקש את תגובתו לאירוע, תוך שהוא מתעד את המתרחש. הנהג, שלא חשב פעמיים, ניסה להשתלט על הסמארטפון איתו תועד האירוע, תוך שהוא תוקף את 'קו עיתונות' בבעיטה שכוונה לבטנו.

"היה פה נס גלוי", הגיב אחד הנוסעים שירד בתחנה הסופית והיה עד למתרחש ולתקיפה המזוויעה.

יש לציין לשבח את חבר הכנסת אורי מקלב, שבשעות הלילה הקטנות דאג לטפל במקרה, על אף שלא ידע לפני כן על נוכחותו של 'קו עיתונות' בנושא. לאחר שהגיעו הנוסעים למחוז חפצם מסר חנו מקלב כי הוא לא מתכוון לתת לנושא לעבור על סדר היום וכי כבר למחרת הוא יטפל בנושא.

משרד התחבורה, אפיקים ולשכת שר התחבורה – טרם הגיבו לפניותינו

חבר הכנסת איתן כבל יו"ר ועדת הכלכלה, האחראי בין השאר גם לועדת משנה לתחבורה ציבורית, אמר ל'כל הזמן': הסיפור מאד בעייתי ואתבע לאלתר תגובה והתייחסות לתלונה.

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי, אמר ל'כל הזמן': "המקרה שהתרחש אמש, חמור ביותר ואסור לעבור עליו לסדר היום כלל. יזמתי דיון בוועדת הכלכלה שכנראה יתקיים בשבוע הבא, בעניין הכאוס הרב בתחבורה הציבורית בארץ בכלל ובירושלים בפרט. אסור שהציבור יהיה בן ערובה, וחייבים לפעול למציאת פתרונות"

5 תגובות
  1. בואו נראה מה יוצא מזה בפועל
    ניחוש שלי- כלום
    הקטסטרופה תמשיך!

  2. כנוסע קבוע בחברת אפיקים אני מאוד מרוצה מהשירות שלהם יש מקרים של נהגים בודדים אבל יש את זה בכל החברות. מה שכן מעניין בואו לבני ברק ותראו איך נהגים של חברת קווים מדלגים על תחנות ואיך קו 402 של אגד מדגלים ולא עוצרים

  3. משרד התחבורה צריך להפוך את עיסוק נהג האוטובוס למקצוע, לשפר משמעותית את תנאי העבודה של הנהג ובכך לגרום שהביקוש לעסוק בתחום יגבר על ההיצע ואז החומר האנושי יהיה טוב הרבה יותר.

  4. צריך לשפר את תנאים לעבודה עבודה קשה מאוד בלי תגמול ותנאים לבני אדם

  5. כתבה מעניינת מאוד ! 1 האוטובוס יצא קצת אחרי חצות באיזה שעה איזה כיוון ? האם הנוסעים קיללו את הנהג כפי שמדברים? הנהג לא אסף בתחנות הרי צילמתם אפשר לראות אותו מדלג?

השארת תגובה