רמטכ"ל חדש לצה"ל: גדי אייזנקוט

האלוף יועלה היום בדרגה וישתתף בשורה של טקסים וקבלות פנים ■ הוא יחליף את הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, רב אלוף בני גנץ

הרמטכ"ל החדש יוצא מביתו, הבוקר  צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל החדש יוצא מביתו, הבוקר צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הרמטכ"ל החדש של צה"ל, האלוף גדי אייזנקוט יקבל הבוקר בטקס חגיגי בלשכת ראש הממשלה את דרגת "רב אלוף", וייכנס לתפקידו באופן רשמי. הוא יחליף את הרמטכ"ל היוצא בני גנץ.

במהלך היום יתקיימו מספר כנסים וטקסים רשמיים של מערכת הביטחון, ובשעות הערב יתקיים דיון חגיגי של פורום מטכ"ל, לקבלת פני הרמטכ"ל ה-21 של הצבא.

הרמטכ"ל היוצא נפרד אמש מתפקידו ובנאומו הבהיר כי צה"ל נכון לכל משימה: "כשהיה צריך, והיה צריך, באנו; ואני בטוח כי כשיהיה צריך, ויהיה צריך, צה"ל ימשיך ויבוא. כן, זה צה"ל במובן של צה"ל ואנשיו- מפקדי צה"ל וחייליו, בסדיר ובמילואים ואיתם אזרחים עובדי צה"ל, בחזית ובעורף, באוויר בים וביבשה, עם חברינו מיתר ארגוני המודיעין, הביטחון והחירום, במסירות ובמחויבות אין קץ, זה צה"ל שימשיך לבוא".

הוא ציין עוד כי "היו גם הרבה רגעים קשים- אלו הם כמובן האירועים המבצעיים הקשים, אירועים של היפגעות אזרחים ונפילת חברים, אירועים של הרבה דלתות שנפתחות בעקבות שלוש נקישות מצמררות המבשרות את הקשה מכל. אך בעוד שלאירועים אלה אנו מתכוננים, במודע או שלא במודע, ראינו גם אירועים אחרים קשים- אירועים מבית, מתוך החברה הישראלית, אירועים של רוע, של ציניות, של חוסר הערכה וחוסר הכרת תודה ובכל זאת המשכנו- אתם ואנשיכם, אתם ואני. המשכנו ונמשיך לעשות ולפעול כי אנו יודעים שבצד חשיבותם הרבה של נושאים אחרים בחברה הישראלית, בלעדינו הכל הוא בבחינת אין".

הוא פנה למחליפו, למחליפו, אייזנקוט, ואמר: " לך גדי, חברי ורעי, אני מבקש לומר תודה ובהצלחה. שנים של ביחד- "אדום וחום" עם מטרה משותפת אחת. כן, בין שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד והקו שלך, גדי, הוא קו ישר, קו נכון, נחוש וגם נבון.  השלט האלמותי מדברי בן – גוריון שבחדר הדיונים, זה המזכיר לנו את שתדע אם עבריה, זוכה לאדם הנכון שישב תחתיו ויפעל בשמו בימי עתיד. למפקדי צה"ל, לאזרחי המדינה ולראשיה אומר כי ההיגוי יישאר יציב".

השארת תגובה