175 אלף שקלים: דלת המשאית השתחררה

דלת של משאית
דלת של משאית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושב אשדוד בן 37 העובד בחברת הובלות נפגע מדלת תריס של משאית הובלות, שהשתחררה וחבטה בו בצווארו ובכתפו, לאחר שרעיו למקום העבודה ניסו לתקן אותה.

העובד פנה עצמאית למרפאה לרפואה דחופה "טרם", עם תלונות על כאבי ראש, כאבים בפנים ובצוואר והקאות, ומספר ימים לאחר מכן הגיע למיון "קפלן", משם הוא שוחרר להמשך טיפול עם משככי כאבים.

מספר ימים לאחר מכן אבחן רופא המשפחה כי העובד סובל מרגישות והגבלה בתנועות הכתף. סדרת בדיקות העלתה כי הוא סובל מדלקת ברקמה בכתף שמאל, ומאז היה נתון במעקב רפואי, בטיפולי פיזיותרפיה ובטיפול תרופתי.

עוה"ד חיים פרנק מאשדוד, המייצג את העובד, טוען, כי בעקבות התאונה נאלץ העובד לנוח במשך שבועיים, ולאחר מכן שב לעבודה חלקית שאיננה פיזית, עקב מוגבלויותיו, ועל-כן נגרמו לו הפסדי שכר ניכרים. כמו כן, טען עו"ד פרנק, בתביעה אותה הגיש בשמו של העובד, כי בעקבות התאונה, נזקק העובד לעזרת הזולת ולטיפולים רפואיים.

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי בדקה את העובד, וקבעה לו נכות צמיתה בשיעור של 10% – עקב הפגיעה בצווארו.

עו"ד פרנק הגיש את התביעה נגד מקום עבודתו של התובע, ונגד חברת הביטוח 'הכשרת היישוב' המבטחת אותה – בגין נזקי גוף. התביעה הוגשה לביהמ"ש השלום ברמלה.

לאחר מו"מ ארוך בין הצדדים הושגה פשרה, לפיה יזכה התובע לפיצוי בסך 175 אלף שקלים.

תושב אשדוד, בן 37, נשוי ואב לשניים, נפגע בצווארו ובכתפו מדלת תריס אחורית של משאית חברת ההובלות "דסאל מרחבים הובלה בתפזורת" בה הוא עובד. על פי תביעה אותה הגיש עו"ד חיים פרנק נגד החברה ונגד חברת הביטוח שלה, דלת האחורית של ארגז המשאית, הבנויה כתריס היורד כלפי מטה – לא תוקנה כראוי, ומשום מה השתחררה ופגעה בו.

בעקבות התאונה פנה הגבר למרפאה לרפואה דחופה "טרם", תוך שהוא מתלונן על כאבי ראש, כאבים בפנים ובצוואר וכן על הקאות. לאור תלונותיו הוא נצטווה למעקב רפואי.

מספר ימים לאחר האירוע פנה העובד למחלקת המיון בבית החולים "קפלן", תוך שהוא מתלונן על כאבים בכתף ומאחורי האוזן. בבדיקה שנערכה לו אובחנה צלקת באזור, והוא שוחרר עם הוראה למנוחה, טיפול תרופתי ומעקב רפואי.

בימים שלאחר מכן פנה הגבר לרופא המשפחה בקופת החולים, כשהוא מתלונן על כאבי ראש וכאבים בכתף שמאל. בבדיקה אובחן כי הוא סובל מרגישות והגבלה בתנועות הכתף. הוא נשלח לבדיקת אורתופד ונצטווה למנוחה מוחלטת 12 יום.

מספר ימים אחר כך פנה הגבר לאורתופד עם תלונות על כאבים בצוואר, בראש ובכתף שמאל, וכן על תחושת נימול ביד שמאל. בבדיקתו אובחן כי הוא סובל מרגישות והגבלה בתנועות הצוואר ובכתף שמאל. הוא נשלח לבדיקת אולטראסאונד, בדיקת מוליכות עצבית ( EMG ) ופיזיותרפיה, ונצטווה למנוחה מוחלטת במשך 4 ימים נוספים.

בחודשים לאחר שאובחן כי הוא סובל מדלקת בכתף, פנה הגבר מספר פעמים נוספות לאורתופד, כשהוא ממשיך להתלונן על כאבים בכתף שמאל ובצוואר. אובחן כי הוא עדיין סובל מרגישות והגבלה בתנועה, והוא הונחה להמשך טיפולי פיזיותרפיה ולטיפול תרופתי.

לדברי עו"ד חיים פרנק, בשל מצבו הרפואי, העובד היה נתון באי כושר עבודה מוחלט במשך שבועיים, ולאחר מכן שב לעבודה חלקית לא פיזית – בשל מגבלותיו.

לדברי עו"ד פרנק, בטרם התאונה תפקד התובע היטב הן בעבודתו והן בחיי היומיום, אך כיום, ובעקבות התאונה ותוצאותיה סובל התובע מפגיעות ומליקויים שונים, וביניהם מפגיעה בעמוד השדרה הצווארי עם הגבלה ניכרת בתנועת הצוואר וכאבים; פגיעה בכתף שמאל עם ירידה ניכרת בתנועה, וכאבים נלווים.

עוד נטען, כי הגבר זקוק ויזדקק בעתיד לעזרה בחיי ביומיום, הן לצרכיו האישיים והן במשק הבית ובכלל, וכן לטיפולים רפואיים ולהוצאות רפואיות.

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) בדקה את העובד, וקבעה כי הוא סבל משורה של נכויות זמניות בשיעור של עד 30% נכות, וכן מנכות צמיתה בשיעור של 10% בשל הפגיעה הצווארית.

בתביעה שהגיש עו"ד פרנק נגד מקום עבודתו של העובד "דסאל מרחבים הובלה בתפזורת" ונגד חברת הביטוח של החברה, "הכשרת היישוב" באמצעות עו"ד פרנק, נטען לרשלנות אשר גרמה לפגיעתו ולמגבלותיו.

בתביעה, שהוגשה לביהמ"ש השלום ברמלה, דרש עו"ד פרנק לפצות את מרשו בגין נזקי גוף, נזק מיוחד, וכן בשל הפסדי שכר, טיפולים רפואיים והוצאות רפואיות, וכן בגין נזק כללי של כאב וסבל, אובדן השתכרות, עזרים רפואיים וטיפולים עתידיים.

לאחר מו"מ ממושך הסתיים התיק בפשרה – לפיה יפוצה העובד ב-175,000 שקלים (55,000 שקלים מהמל"ל, ו-120,000 שקלים מחברת הביטוח הכשרת היישוב).

עוה"ד חיים פרנק מאשדוד http://haimfrank.co.il עוסק בדיני נזיקין, בתביעות אזרחיות ובנדל"ן.

השארת תגובה