החרדים יכריעו את קרב האיתנים

המלחמה הסוערת בין ראש העיר בן שטרית לבין המועמד המובס וסגן השר ז'קי לוי – עוברת למגרש החרדי • המפלגה היחידה בארץ שמייצגת את דגל וש"ס במקביל, הופכת ללשון מאזניים

עיריית בית שאן
עיריית בית שאן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הקרבות הפנימיים שעוברת העיר בית שאן, יכולים לפרנס עיר ואם בישראל. אל מול ראש העיר המכהן רפי בן שטרית, פועל בכל הכוח ראש העיר לשעבר ז'קי לוי, שמנסה להחזיר לעצמו את הראשות. מי שהפך למחוזר ביותר ועשוי להכריע את הקרב, הוא הציבור החרדי.

משפחת לוי, בראשות אביה המפורסם דוד לוי, שלטה ללא עוררין בעיר בית שאן, ובשנת 2004, הפך בנה, ז'קי, לראש העיר מטעם הליכוד. בבחירות האחרונות, עשה בן שטרית את הבלתי ייאמן, וזכה בראשות העיר כמועמד עצמאי. לוי, שהפך בינתיים לסגן שר השיכון, לא משלים עם הפסדו ומכין את השטח לכיבוש העיר מחדש.

בשנים האחרונות, עוברת בית שאן מהפכה רוחנית, שמקבלת ביטוי בכוח האלקטוראלי של החרדים. מוביל המהפכה הוא הרב פנחס בדוש, שהריץ מפלגה בשם 'חנוך לנער', זכה בבחירות האחרונות בארבעה מנדטים, והפך למפלגה הגדולה בעיר שהעניקה לו את תפקיד המ"מ. באופן נדיר, בדוש משמש כנציג דגל התורה וש"ס במקביל וביטאוני שתי המפלגות מציגים אותו כאיש 'שלהם'.

על רקע התחממות המרוץ, מפעילים לוי ושטרית – שבינתיים עבר ל'כולנו' – מכבש לחצים על ראשי הסיעות החרדיות, במטרה לקבל את תמיכת בדוש. בימים האחרונים, נערכו פגישות בין דרעי וגפני למועמדים, וחה"כ מלכיאלי ערך ביקור בעיר.

בשיחה ל'קו עיתונות', מודה הרב בדוש כי הוא נתון ללחצים, אך מבקש להמעיט בערך משקלו. "בהחלט יכול להיות שאנחנו לשון מאזניים, אבל מצביעים לנו הרבה אנשים שרוצים יהדות ומסורת, לא ציבור חרדי שנשמע להוראות רבנים ולא בהכרח מי שיצביע לנו יצביע למי שנתמוך בראשות". על השאלה מי מבין השניים יזכה לתמיכה, עונה בדוש בזהירות: "אנחנו ביחסים טובים עם כולם, בקדנציה הזאת יש לנו יותר הישגים אבל זה לא מעיד על כלום, כי גדלנו".

בכתבה שפורסמה בחברת החדשות, הטיח ראש העיר בן שטרית טענות קשות בלוי, וטען כי בגלל לחציו, 'הליכוד' מחרימים את עירו. הוא סיפר על הדרתו מחנוכת רכבת העמק, על תקציבים שלא מוזרמים ופרויקטים שנתקעים. (לוי בתגובה: "מגוחך שגם אחרי 4 שנים בתפקיד, ממשיך ראש עיר חסר יכולת לחפש אשמים לכישלונו הנחרץ").

הרב בדוש, נתקלת בחרם של הליכוד?

"ראש העיר טוען שכן, עד כמה הדברים נכונים אני לא יודע. אני מניח מטבע הדברים שלראש עיר מטעם הליכוד יש יותר גישה מאשר מי שניצח את הליכוד. תמיד יש אופציות אחרות, ש"ס, יהדוה"ת, הבית היהודי, כולנו, אני בקשר עם המשרדים הידידותיים".

השארת תגובה