אני לא 'יס מן' • קרע בשלומי אמונים

נציג שלומי אמונים יוצא לקרב על מקומו, ויורה לכל הכיוונים • על דגל: "פחדו ממישהו שיכול להאפיל עליהם", על המרכזית: "מישהו יודע איך קוראים לנציג בירושלים?" ועל האופוזיציונר מבית: "אין לו אומץ"

טירר
טירר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שבבחירות האחרונות נדחק נציג 'שלומי אמונים' אל מחוץ לרשימת יהדות התורה, יוצא שמואל טירר לקרב על מקומו. בזירה הפנימית, מתמודד טירר עם יריב מבית, עם חבר מועצה מהסיעה המרכזית, ועם דגל התורה, שבכלל נוטה לערער על מקומם של החסידים בעיר.
במשך שנים, החזיקה יהדוה"ת מקום בודד במועצה, שהתחלק בין אגודה לדגל. את המחצית של אגודה אמורים היו לחלוק ברוטציה נציג שלומי אמונים טירר ונציג המרכזית ישראל פרידמן, דבר שלא בוצע במועצה שלפני האחרונה. בבחירות האחרונות, הוצב פרידמן ברשימה וטירר נותר מחוץ לתמונה. המפלגה הכניסה לראשונה 2 נציגים, אותם מאיישים אליהו ברוכי מ'דגל' ופרידמן.

בראיון ל'קו עיתונות', מאשים טירר את דגל התורה בקנוניה שהותירה אותו מחוץ לזירה: "דגל העדיפו לשים 'יס מן' ברשימה ולא מישהו בעל כוח ביצועי עם יכולות מוכחות שיכול להעפיל על הנציג שלהם".

טירר נמנה בעבר על מקימי קרית הבעש"ט וכיהן כחבר מועצה. מאז פרישתו, הוא מנהל את מוסדות 'אור ישראל' ואת רשת הגנים של אגודת ישראל בעיר, לצד עסקים פרטיים. מי שהפך לאופוזיציה פנימית עבורו הוא יעקב גנזלר, מנכ"ל מוסדות קרית הבעש"ט, המעוז החסידי של העיר, שניהם חסידי סערט ויז'ניץ. "יש דרך אחת בשלומי אמונים להדיח נציג, וזה בבחירות פנימיות", מתייחס טירר למתחרה הפנימי. "לגנזלר אין אומץ, הוא מעולם לא נבחר ע"י הציבור, הבן אדם חולם על חברות במועצה כל לילה, אם הוא רב כוח – למה לא הצליח עד היום?"
טירר תוקף אישית: "יש פה 10 אנשים שגנזלר עשה להם פעם טובה? הוא סגר כביש אחד בשכונה בשבת? דאג לספסל אחד בגינה לאמהות? לקו אוטובוס? שמשיהו יראה לי משהו אחד שהבחור הזה עשה למען הציבור".

טירר לא חוסך לשונו גם מהסיעה המרכזית: "נציגי שלו"א יודעים שאם לא יעשו למען הציבור הם יודחו, לעומת זה במרכזית, אם דאגת לקהילה שלך, תישאר בתפקיד 200 שנה. מישהו יודע איך קוראים לנציג של המרכזית בירושלים, בב"ב? תסתכל איזו מהפכה עשה פרוש באלעד, רובינשטיין בביתר, עכשיו צפת יכול להיכבש על ידי שלומי אמונים…"

ובעוד הסיעות החסידיות מתכתשות, גורמים בדגל טוענים כי ייתכן וברשימה הבאה, תרד אגודת ישראל למחצית קדנציה בלבד, בשל נחיתותם המספרית. טירר מצדו, מתכוון להילחם על מקומה של אגודה, ולדרוש שהוא יכהן כנציגה.

ישראל פרידמן מסר בתגובה: "אני מלא הערכה לרב טירר על פועלו ומעולם לא ביקשתי לקבל מקום לא לי. הנסיבות הפוליטיות מורכבות ואין ראוי לנהל את ההתדיינות מעל גבי העיתון. הרצון להציג אותי כאיש קש של דגל הוא נפסד. שיתוף הפעולה בין הנציגים ללא מלחמות קרדיטים, הוא מכפיל כוח לטובת הציבור".

בהתייחס לטענות על נציגי הסיעה המרכזית, אומר פרידמן: "הצגת הדברים עושה עוול לנציגי ציבור בכל הארץ שעושים ימים כלילות למען הציבור בוועדות עירוניות, בהשגת משאבים לחינוך החרדי, ובשמירת השבת. העובדה שנציגי המרכזית פחות מפורסמים מוכיחה דווקא שהם עסוקים יותר בעשייה ציבורית ופחות בעשיית יח"צ".

בדגל התורה סירבו להתייחס לדברים, גורמים בסביבתה אומרים: "הגאון רבי יגאל רוזן הוא יו"ר ועדת הרבנים בעיר, וההחלטות יצאו דרכו לגדולי ישראל".

יתר המוזכרים בכתבה סירבו להגיב.

2 תגובות
  1. והאמת? שרוב נציגי שלו"א לא סייעו ולא מסייעים לציבור. אם הרבי הפוליטי שלהם כבר התעייף לסייע, למה מה להם להתאמץ? וכדאי לגלות לטירר שרובינשטיין בביתר עשה מהפיכה. לרעה.

  2. מה לעשות ורב הציבור החרדי בפ"ת (מרכז וגני הדר) הוא ליטאי, אין כמעט חסידים בפ"ת. יש קצת בגני הדר.
    ממש אין סיבה לתת להם יצוג משמעותי.

השארת תגובה