הסרטון האלים שהביא להשבתת קווי 'אגד' • צפו

ההסתדרות הודיעה הבוקר על השבתת כל קווי התחבורה הציבורית של 'אגד' מחר לפנה"צ, במחאה על אלימות נוסעים כלפי הנהגים • צפו בתיעוד ששבר את רוחם של הנהגים

מחר בין השעות 10:00 ל-12:00 ישבתו כל נהגי אגד ברחבי הארץ ופעילות החברה תופסק לחלוטין, לאות מחאה על האלימות המופגנת כלפי הנהגים וכזעקה נגד אוזלת היד של הרשויות בטיפול בנושא.

"החלטנו לאותת לכל מי שמבקש לפגוע בנהגים שלא ניתן לאלימות להרים ראש. נהגי התחבורה הציבורית משרתים את כלל הציבור בנאמנות ובחריצות ולא יעלה על הדעת שהם יהפכו לשק חבטות של נוסעים אלימים. ככל שתופעת האלימות תגבר, המחאה שלנו תורחב", מסר הבוקר יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי.

צפו בתיעוד וידאו של מקרה אלימות שהתרחש לאחרונה בקו 59 בירושלים, המצטרף למקרי אלימות נוספים אשר ארעו בחודשים האחרונים כלפי נהגי אגד.

מהמטה למאבק בגזענות נמסר: "התנהגות המשטרה והיחס שלה כלפי נהג אגד הערבי פהמי גאבר בירושלים מוכיחה שוב כי מדיניות המשטרה והתפישה כי הערבי אשם עד שיוכיח אחרת לא השתנתה ועדיין מושרשת בתוך המערכת המשטרתית".

עוד נמסר מהמטה, כי "מול הפסימיות מיחס המשטרה לערבים אנו רואים בברכה ואופטימיות את התנהגות הנוסעים באוטובוס וכן התגובה של חברת אגד ונהגיה למקרה. אין ספק כי התנהגות זו תורמת הרבה למיגור הגזענות בחברה בישראל שלצערנו הופכת באחרונה לתופעה".

תגובה אחת
  1. חרטה ימח שמו דל הנהג הזה ערבי מסריח.
    כמה פעמים ראיתי וראינו נהגים אלימים כלפי נוסעים ואגד לא עשו כלום ולא השביתו אף אחד.
    חרטה תירוצים..
    אגד לתלונות נגד נהגים לא מתייחסת בכלל

השארת תגובה