"בתמיכת הרבנים" • התסכול ממאיר רובינשטיין

חבר המועצה העצמאי חיים וייסברג מואס בשיטת ה'דילים', מתוסכל ממאיר רובינשטיין, ולא נרתע מריצה נוספת לראשות העיר • "הסיבות בגללן התמודדתי לא השתנו"

שבע ברכות אצל מאיר רובינשטיין ראש עיריית ביתר עילית (1)
שבע ברכות אצל מאיר רובינשטיין ראש עיריית ביתר עילית (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"אני מאמין שאם אחליט לרוץ לראשות העיר, הפעם תהיה לי תמיכה של רבני העיר", כך מצהיר חבר מועצת העיר ביתר עילית, חיים וייסברג. האם מועמדותו תהפוך הפעם לברת סיכוי? "למה לא, בפעם הקודמת, כשאף אחד לא הכיר אותי, הבאתי קרוב ל-2,000 קולות, עכשיו, אני בכל זאת 4 שנים פעיל בעיר, בוועדות, בישיבות המועצה, מכירים אותי, זה לא מה שהיה", דברי וייסברג.

וייסברג, תושב העיר וחסיד קרלין, רץ בבחירות האחרונות למועצה ולראשות. למרות שאף קהילה לא התייצבה מאחוריו, וכשהוא נתון ללחצי הגוורדיה הפוליטית השלטת, הצליח להכניס מנדט למועצה (74 קולות חסרו למנדט שני). בהצבעה לראשות, קיבל וייסברג 2,061 קולות, מול 1,579 למנחם זיידה ו-9,029 לראש העיר הנבחר.

לוייסברג ביקורת רבה על התנהלות ראש העיר רובינשטיין, אך הוא שומר על איפוק. "אני לא אופוזיציה ולא קואליציה, אני ענייני", הוא אומר. מיד לאחר הבחירות הופקד בידיו תיק הבריאות, אך הוא החזיר אותו מקץ שנה, לדבריו בגלל שמנעו ממנו לעבוד.

את ההחלטה האם ירוץ בבחירות הקודמות טרם קיבל, אך לדבריו "כל הסיבות בגללן התמודדתי לא השתנו. הציבור מתחיל להתפכח ומבין שמגיע לו לקבל שירות מהעירייה ולא להיות אסקופה נדרסת בידי עסקנים".

על שיטת הדילים הוא מתקומם: "המצב הוא שתושבי ביתר בוחרים את ראש העיר לבית שמש, תושבי בית שמש את ראש העיר לאלעד אלעד ותושבי אלעד בוחרים את ביתר… מה השטויות האלה? ראש עיר צריך לשרת את התושבים ולא במסגרת סחר-מכר פוליטי בין מפלגות. ניהול עיר זה לא משהו של גופי תורה, זה לא שח"ו יפתחו חנויות בשבת".

לדברי וייסברג, הוא ניסה בעבר להיכנס לאדמו"רים אך נחסם. במקרה אחד הצליח להיכנס אל אדמו"ר שבירכו בחמימות, אך נאלץ לגנוז את הוידאו לבקשת החצר, שבמקביל הוציאה הודעה שהוא ניסה להיכנס ו'נזרק מכל המדרגות'.

הפעם, מקווה וייסברג לקבל תמיכת רבנים, איתם הוא בקשר בשנים האחרונות. מי הרבנים והאם אכן ירוץ שוב? "מי שהיום מדבר נמצא בלחץ, אני לא בלחץ, יש זמן. מוקדם מכדי לצאת בהצהרות".

השארת תגובה