ש"ס דורשת הגדלת ייצוג – ותומכת ביהב

סיעת ש"ס החיפאית טוענת לקיפוח בשיבוץ הנציגים ברשימה החרדית ובחלוקת התפקידים, ומנסה לשפר עמדות • עקבית בתמיכה ביהב: "ימשיך להיות ראש העיר"

מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (2)
מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ש"ס החיפאית משפרת עמדות לקראת הבחירות, ומבקשת לקבל מקומות נוספים ותפקידים בכירים ברשימה החרדית המשותפת. למרות הערפל האופף את המשך כהונת נציגיה והדיווחים על כוונה להחליפם, יו"ר הסיעה המקומית דבק במאמציו להעצמת התנועה וחותר להגדלת כוחה.

בשיחה עם 'קו עיתונות', אומר חבר המועצה ויו"ר סיעת ש"ס בחיפה, עודד שבזי, כי "בהחלט יש מקום לשיפור עמדות, גם בשיבוץ נציגים ובמיקומים ברשימה וגם לגבי חלוקת התפקידים". לדבריו, במועצה הנוכחית, הדברים לא התחלקו בהגינות: "בכל הביטוי של הכוח שלנו בתוך הסיעה, שזה חלוקת וועדות ותפקידים למיניהם, תפקיד יו"ר הסיעה שהלך לדגל התורה לאורך כל הקדנציה, הדברים לא התחלקו בצורה שוויונית, אבל אנחנו חורקים שיניים בשביל השלום ומוותרים. הפעם נשאף להתקדם למעלה, לא במחיר פילוג".

בבחירות האחרונות, רצו יהדות התורה וש"ס ברשימה אחת; נציג אגודת ישראל – אריה בליטנטל, נציג דגל התורה – מיכי אלפר, ושני נציגי ש"ס – עודד שבזי ואהרן כהן. את ההסבר לחלוקה הלא שוויונית של התפקידים, לטעמו, כמו גם את קולם הפחות דומיננטי של נציגי ש"ס, תולה שבזי בעובדה שהם חדשים וזו להם הקדנציה הראשונה בתפקיד.

"אולי זה שאנחנו חדשים עמד לנו לרועץ, עכשיו אנחנו יודעים את המפה ואת מקומנו עליה, ובהתאם לזה נדרוש. ציבור המצביעים של ש"ס הוא הגורם הדומיננטי בכל הכוח של הסיעה, לא בכדי ש"ס קיבלה 2 מנדטים".

בעוד אגודה ודגל מתכתשים בשאלת היחס ליונה יהב, שבזי מביע תמיכה עקבית בראש העיר: "לקראת סוף הקדנציה, אני יכול לסכם ולומר שבאופן הזה שראש העיר מתנהל איתנו, הוא ימשיך להיות ראש העיר. אנחנו מאחלים לו שימשיך להיות כמו שהיה עד עכשיו. לא סבלנו חיכוכים ומלחמות, הוא התייחס לבקשות שלנו בהתאם". שבזי מסייג ואומר כי ההחלטה נתונה לדרג הגבוה במפלגה, אך ימליץ לתמוך ביהב.

בהתייחס לשמועות על סיום דרכו הפוליטית, אומר שבזי: "המלאכה לא פשוטה בשבילי, יש לי די והותר משימות שאני מנהל ביד רמה, אמרתי לראשי התנועה 'אני לרשותכם, אני איש ש"ס ואתן את כל כוחי בצורה מסורה, מחוץ למערכה או בפנים. תרצו אותי – בחפץ לב, תרצו מישהו אחר – אני מוכן לצאת איתכם לדרך לחפש מחליף, רצון המפלגה הוא רצוני ובלבד שחיפה תתפתח בצורה הרוחנית הראויה לה".

השארת תגובה