אין אידיליה: דתיים וחרדים הולכים לקלפי

בית חלקיה, יסודות, חפץ חיים, יד בנימין, ויישובי מפוני גוש קטיף, ילכו לראשונה אחרי 15 שנים לקלפי • ברקע: מתיחויות בין חרד"לניקים לדתיים, וישיבה ליטאית שזוכה לתמיכת דרעי • רמי ברדוגו ל'קו עיתונות': "השלטון המסורתי מוחזק בידי חונטה"

מועצה_אזורית_נחל_שורק
מועצה_אזורית_נחל_שורק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תושבי המועצה האזורית נחל שורק יצעדו בבחירות הקרובות לקלפי בפעם הראשונה אחרי 15 שנים, ויבחרו ראש מועצה. אחרי שנים של שקט ואחווה, יצוצו מעל פני השטח מתיחויות פנימיות ושאלת ההשתייכות התת מגזרית.

בנחל שורק מתגוררים כעשרת אלפים תושבים, הפרוסים על פני שבעה ישובים: יסודות ובית חלקיה החרדיים, חפץ חיים ובני רא"ם הפא"יניקים, נצר חזני וגני טל של מפוני גוש קטיף, ויד בנימין, בעלת תושבים וותיקים, אנשי הרב טל ואנגלים.

בראשות המועצה מכהן כשני עשורים, אלי אסקוזידו. מעמדו האיתן והפופולאריות שלו, הביאו לכך ששלוש מערכות בחירות בוטלו, מאחר ולא הוגשו מועמדים מתחרים. חברי המועצה נבחרים ע"י ועד היישובים, כאשר כל מושב המונה עד 700 משפחות זכאי לנציג אחד, ומעל 700 שני נציגים.

מתחת לפני השטח מבעבעים באחרונה כעסים ותסכולים. מדובר בעיקר בחילוקי דעות בין הצד החרד"לי, אליו מושכים אנשי ישיבת תורת החיים של הרב שמואל טל, לבין תושבים מתונים יותר. לקראת הבחירות הקודמות וברקע קולות ביקורת, הציגה את מועמדותה לראשות הגב' מרב חורב, בתו של רה"ע רחובות, רחמים מלול, אך ברגע האחרון ותחת לחצים, הסירה מועמדותה.

מי שמתכוון לרוץ בבחירות הקרובות מול אסקוידו הוא רמי ברדוגו, תושב גני טל. בשיחה עם 'קו עיתונות' הוא חושף לראשונה את מועמדותו, ואומר: "מאז הגירוש מגוש קטיף, הגיעו אוכלוסיות חדשות שמהוות 60% מהתושבים, אבל השלטון המסורתי נשאר מוחזק בידי חונטה ולא משרת את כלל הציבורים, הכסף הגדול מופנה לציבורים קטנים בגלל יחסים פוליטיים עם ראש המועצה".

ברדוגו מנהל מאבק ממושך על תשלומי הורים ועל בעיות חינוך. הוא נמנה על הזרם הליברלי יותר, אך מסביר כי הוא מתקן עוולות שפוגעות בכולם: "החרדים נפגעים בדיוק כמו הדתיים, אלה שרוצים זרם חינוכי אחר, צריכים להוציא הסעות מחוץ למועצה ומטילים עליהם את הנסיעה".
מוסד תורני בולט בתחומי המועצה היא ישיבת שערי שמועות בראשות הרב אריה שפירא, שקיבלה באחרונה הקצאה להקמת קרית חינוך. הישיבה זוכה לתמיכת אריה דרעי, כמי שהיה קשור לסבו של רה"י, הגרמ"ש שפירא זצ"ל. משולש הכוחות של הישיבה-דרעי-אסקוזידו, תורם לתמיכה החרדית בראש המועצה.

בשיחה עם הרב שמואל פורת, תושב בית חלקיה וממנהלי הישיבה, חולק הוא שבחים לראש המועצה: "הוא יהודי דתי שמעריך תורה. מהיום הראשון שבאנו הוא הגיע, היה זמין לכל צורך, הוא עוזר, יש לו נקודת פתיחה מאד טובה". מעבר להכרת הטוב, מתאר פורת עד כמה הפוליטיקה רחוקה מהשיח המקומי: "הוא מתפקד היטב, אז, למה להחליף?"

21 תגובות
 1. אסקוזידו הוא תותח. אין סיכוי לאף אחד להחליף אותו.

 2. מי זה ברדוגו בכלל ? מי שמע עליו ?
  חבל לו על הזמן…
  אלי תותח !!!

 3. הגיע הזמן להעיף את אסקוזידו וכל הכנופיה שלו

 4. אהבתי
  "בשיחה עם הרב שמואל פורת"
  …………..

 5. מספיק שתהיה אופזיציה, זה כבר טוב.
  לפחות תהיה בקרה על מה שנעשה..
  החרדים יתמכו במי שיתן להם יותר..
  לכן צריך לתמוך בברדוגו..שישמור על החלב..

 6. צריך אופזיציה,שתפקח על מה שנעשה,
  ויש על מה לפקח. לכן צריך את ברדוגו..
  החרדים יתמכו במי שיתן יותר,,

 7. אין לו שום סיכוי, כל מי שהתחכך איתו ולו במעט נוכח לדעת שמדובר באיש קטן ועלוב, מחרחר ריב ומדון בכל מקום בו הוא נמצא

 8. חפשו בגוגל ותראו כמה תיקים פתוחים נגד העבריין הזה, רמי ברדוגו, ואז תבינו מי רץ להיות ראש מועצה.

 9. אבנר, אל תשכח שגם היטלר הגיע לשלטון בדרך דמוקרטית…

 10. כמה סימלי ערב שבת פרשת "בוא" בנ"י יוצאים ממצרים ונפטרים מפרעה.

 11. "ועוד מעט ואין רשע והתבוננת על מקומו ואיננו"

 12. נמאס כבר מזה שתושבים לא יודעים להעריך את מה שיש להם. תפסיקו עם הפרצוף החמוץ! יש לנו במועצה אנשים מדהימים.. תלמדו להעריך

 13. האם אסקוזידו משלם ארנונה על המפעל שלו בבני ראם?האם הוא משלם אגרת שמירה על המפעל שלו בבני ראם?איך זה שיש לו מפעל על שטח חקלאי והמנהל לא מפנה אותו?

 14. אם יש מקום אחד בארץ שאין בו שחיתות שלטונית וכלל התושבים שווים מלפני ראש הרשות זה במ.א. נחל שורק. למה לקלקל?

 15. תושבת לידיעתך:המקום הכי מושחת בארץ זה נחל שורק

 16. איזה כיף לראות שיש סוף סוף משהו רציני שיעשה קצת סדר.
  2 משפחות ששונאות את ברדוגו בגני טל הפיצו בוואצאפ הישובי מלחץ בגלל שפתאום האליטה נשברת להם והם יהיו כאחד העם. הגיע הזמן אחרי מה שהם עושים לשאר התושבים.
  ודרך אגב חיפשת בגוגל על תביעות שיש נגד ברדוגו ולא מצאתי כלום רק תשבוחות וחייל שהוא עושה במ.א. דרום השרון . שווה לשאול שם מי האיש .
  אני כבר בעדו.

 17. הגיע הזמן שמשהו ייצג את הצדק.
  שני שונאים של ברדוגו מגני טל שפרסמו את הכתבה בוואצאפ של גני טל כנראה חוששים מלקיחת השלטון מידיהם והכספים שהם גונבים מהציבור.
  מה שבטוח בדקתי בגוגל על ברדוגו ומצאתי רק דברים טובים ותשבוחות אפילו תיק אחד לא מצאתי.
  מציע לבדוק במ.א דרום השרון על ברדוגו. אני כבר בדקתי
  ועכשיו ממש בעדו

 18. ממש ככה
  גם בגני טל כולם תומכים בו רק מפחדים מתגובות של מעוט .
  הגיע הזמן להפסיק את הגזענות ולהחזיר את השפיות. מי שמכיר את ברדוגו יודע שכולו לב אחד ענק . ותמיד מוכן לעזור ..
  הלואי שירוץ ויצליח.

 19. שי/חבר גני טל, או שאתם לא גרים בגנח טל או שהחלטתם לעצום עיניים..
  2 משפחות?? מפחדים??
  לא בכדי הבן אדם מנסה כבר שנים להיכנס למזכירות הישוב ונוחל תבוסה משפילה פעם אחר פעם בבחירות דמוקרטיות ואישיות אז ממי בדיוק מפחדים?!
  הדבר היחיד שמתים פה מפחד זה שהאדם הזה יחזיק באיזושהי עמדת שליטה.
  מפחדים שהוא יתנהל עם כספי ציבור כמו שהוא התנהל עם כספים של אנשים פרטיים כשהיה קבלן..
  מפחדים שהוא יתנהל כבעל שליטה כמו שהוא מתנהל ביום יום מול אנשים, באגרסיביות אלימה.
  ולב טוב? ברור שיש לו והוא מוכן תמיד לעזור.. כל עוד זה מסייע לאינטרס האישי שלו.

 20. ואגב, לגבי התביעות..
  תחפש טוב יותר, מבטיחה שתמצא

 21. ברגודו רוצה "להפסיק את שיטת השינון הישנה", כפי שכתב בפרסום שלו, כלומר: הוא מראש מכריז שהוא הולך להילחם ולפגוע במוסדות לימוד מצליחים וותיקים במועצה. בושה וחרפה.

השארת תגובה