הסינים יביאו לסוף המטבעות הווירטואליים?

חודש בלבד מאז השיא ששבר המטבע הווירטואלי – הוא צלל תוך שעות ספורות לשפל של חודש וחצי • גל פשיטות בסין נגד פעילויות הקשורות למטבעות הקריפטוגרפיים • דרום קוריאה הודיעה אף היא לאחרונה על רגולציה בשוק

ביטקוין (2)
ביטקוין (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שרק לפני כשבועיים הודיעה דרום קוריאה, המהווה מדינת מפתח בנוגע למסחר בביטקוין, כי בכוונתה להטיל רגולציה על שוק המטבעות הווירטואליים – מאיים השוק לקרוס.

נכון לשעת כתיבת השורות, צולל הביטקוין ביותר מ10% לערך של 12,000 דולר – שפל של חודש וחצי (נכון לשעת כתיבת השורות, שכן המטבע מתאפיין בתנועות חדות). גם מטבעות קריפטוגרפיים נוספים רושמים הבוקר התרסקות, ובכללם הריפל והאת'ריום.

הקריסה באה בעקבות דיווחים, כמו גם התבטאויות פומביות של פוליטיקאים ורגולטורים סינים נגד המטבע. בנוסף, דווח על גל פשיטות של רשויות אכיפת החוק הסיניות, הקשורות לשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. כאשר החשש הגובר הוא כי המדינה שהובילה עד כה את הסחר במטבע – תאסור אותה.

רק לפני מספר ימים הודיע הבנק המרכזי של אינדונזיה על נקיטת עמדה ברורה נגד מטבעות וירטואליים, ובכלל זה ביטקוין. הבנק אף הוסיף והפציר בתושבי המדינה להימנע מלהחזיק, למכור ולסחור בהם. "בעלות על מטבעות וירטואליים היא דבר מסוכן וספקולטיבי מטבעו. המטבעות הדיגיטליים מועדים ליצירת בועות פיננסיות ולשמש להלבנת כספים ומימון ארגוני טרור, ולכן יש להם פוטנציאל להשפיע לרעה על יציבות המערכת הפיננסית ולפגוע בציבור", נכתב בהודעה.

לפני כשבועיים דיווחנו לכם כאן ב'קו עיתונות' על הודעתה של דרום קוריאה, המהווה אף היא מדינת מפתח במסחר בביטקוין, כי היא מתכוונת להטיל רגולציה על השוק – והמשקיעים, מגיבים בהתאם.

השארת תגובה