נתניהו לגנץ: "הובלת את צה"ל בצורה נחושה ואחראית"

רה"מ בנימין נתניהו נפגש עם הרמטכ"ל היוצא בני גנץ והודה לו על שנות כהונתו בתפקיד ■ הובלת את צה"ל כרמטכ"ל, ארבע שנים מאתגרות בצורה בלתי רגילה, בתקופה של טלטלה אזורית שלא הייתה כדוגמתה ■ גנץ : "בהחלט היו ארבע שנים מאתגרות, שעבודה משותפת יכלה להן"

בני גנץ ונתניהו. צילום: חיים צח, לע"מ
בני גנץ ונתניהו. צילום: חיים צח, לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב. הפגישה התקיימה לקראת סיום תפקידו של הרמטכ"ל רא"ל גנץ, ולקראת טקס חילופי הרמטכ"ל שיתקיים בלשכת ראש הממשלה ביום שני הבא, בירושלים.

"אני רוצה להודות לך על שנים ארוכות של שירות למען ביטחון המדינה", אמר נתניהו לגנץ. "במיוחד בארבע השנים האחרונות שהובלת את צה"ל כרמטכ"ל, ארבע שנים מאתגרות בצורה בלתי רגילה, בתקופה של טלטלה אזורית שלא הייתה כדוגמתה, בשעה שמדינות קורסות וארגוני טרור, רובם בגיבוי איראן, נכנסים לתוך הסדקים, ואיראן מנסה ללפות אותנו בלפיתת חנק מכמה כיוונים".

"בזמן הזה", הוסיף נתניהו. "אתה הובלת פעולות של צה"ל, גלויות וחשאיות, מקרוב ומרחוק, בצורה מקצועית, נחושה ואחראית. אנחנו פעלנו יחד בשני מבצעים מול חזית עזה ובגזרות אחרות, וגם בדברים רבים שהציבור אינו יודע עליהם. אני רוצה להודות לך על השירות המעולה הזה".

"אני יודע שאתה משאיר צבא שיכול לכל האתגרים הללו", סיים נתניהו. "אחד מהם מתרחש עכשיו לנגד עינינו, כשאלפי לוחמים של חיזבאללה נמצאים בסוריה, נכנסים גם לדרום סוריה, מול גבולנו, בהכוונה איראנית. אנחנו ערים לאתגרים הללו והצבא שהשארת יכול להם. אני רוצה להודות לך על השירות הזה, וגם להציע לך ספר שמוכר לך, "זיכרונות של לוחם אל מפקד".

גנץ הודה לראש הממשלה ואמר: "בהחלט היו ארבע שנים מאתגרות, שעבודה משותפת יכלה להן". בסיום הפגישה העניק נתניהו לרמטכ"ל את הספר 'מכתבי יוני'. בהקדשה כתב ראש הממשלה נתניהו: 'לרמטכ"ל בני גנץ, עם פרישתך מצה"ל, זיכרונות מלוחם אל לוחם. בהערכה רבה על תרומתך לביטחון ישראל ומנהיגותך בתקופה רבת-אתגרים. בנימין נתניהו'.

במקביל, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש היום לפגישת עבודה אחרונה עם הרמטכ"ל היוצא, רב אלוף בני גנץ, בלשכתו בקריה בתל אביב. את הפגישה מתקיימים השניים בלשכת השר אחת לשבוע, ועולות בה סוגיות ביטחוניות שונות. היום כאמור קיימו את פגישת העבודה האחרונה שלהם עם סיום תפקידו של הרמטכ"ל ביום שני הקרוב. את פגישת העבודה הבאה כבר יקיים שר הביטחון יעלון עם הרמטכ"ל הנכנס, גדי איזנקוט.

השארת תגובה