בלי התחשבות: הרכבת מדלגת עליכם

החלטת משרד התחבורה לדלג על עצירת רכבת ישראל בתחנות חולון ובת ים במספר נסיעות, גוררת זעם, ביקורת ומחאה • "ההחלטה חוסכת לתושבי הדרום 8 דקות אבל פוגעת באלפי תושבים"

רכבת ישראל, אילוסטרציה
רכבת ישראל, אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כוונת משרד התחבורה לצמצם את מספר קווי הרכבות העוצרות בתחנות חולון ובת ים – גוררת זעם רב בין התושבים, חלקם יצאו למאבק אקטיבי בהחלטה.

בהתאם לתכנית פיילוט שהשיק המשרד, בוטלו עצירות הרכבת בארבע תחנות בבת ים ובחולון, בקווים המחברים את תל אביב והדרום. ביטול התחנות מגיע מתוך רצון לקצר את זמן הנסיעה, על חשבונם של התושבים.

עד כה, הדילוגים על התחנות מתבצעים בנסיעה אחת ביום ואחת בלילה, אך בכוונת משרד התחבורה להרחיב את הדילוגים לנסיעות שעל פני חצי יום.

בניצוח חברי מועצת עיר, חתמו בימים האחרונים מאות מתושבי חולון ובת ים על עצומה, הקוראת לשר התחבורה לחדול מהמהלך, ולא לאפשר את דילוגי הרכבת.

בעיריית בת ים אמר כי "משמעות ההחלטה היא פגיעה חמורה בתושבי בת ים שעושים שימוש יומיומי באמצעות רכבת ישראל ופגיעה במאמציה של הרשות לעודד שימוש בתחבורה ציבורית.

"לאור זאת, ראש העיר יוסי בכר וראש עיריית חולון, מוטי ששון, פועלים בימים אלו יחד מול שר התחבורה על מנת לבטל את ההחלטה השגויה, שחוסכת לתושבי הדרום 8 דקות נסיעה אבל פוגעת באלפי תושבי בת ים וחולון".

2 תגובות
  1. רק לעדכן השינוי בלו"ז החל מיום ראשון ה 14.1.18
    הפגיעה היא בכ 2.5 מליון נוסעים בשנה.
    180,000ביוספטל ועוד כ 90,000 בקוממיות – בחודש.
    ההחלטה התקבלה מזמן ופורסמה רק כ 10 ימים לפני היישום.

  2. חוצפה לבטל רכבות בכדי לחסוך 8 דקות לנוסעים לבאר שבע .
    יום יום אני נוסעת ברכבת הלוך ושוב .

השארת תגובה