מקלב מצטרף למאבק נגד תחתנת הכח

לאחר הקריאה של ח"כ מיכאל מלכיאלי נגד הקמת תחנת הכוח בצומת פלוגות, חבר הכנסת אורי מקלב בקריאה לשר אלקין: מנע פגיעה באוכלוסיה צעירה ובקהילה פורחת בקרית גת

ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) הצטרף השבוע למאמצים למניעת הקמת תחנת כוח משולבת (גז וסולר), בצומת פלוגות – מאות מטרים בודדים מהקריה החרדית בקרית גת, וקרוב עוד יותר לשטח המיועד לבניית העיר החרדית העתידית 'שפיר'.

במכתב לשר אלקין, קרא חבר הכנסת אורי מקלב לשר להתערב בנושא, ולהביא את הגורמים הרלוונטיים להשתמש בחלופות המיקום הקיימות, כדי למנוע פגיעה באוכלוסיה האזרחית הצעירה המתגוררת באזור.

כזכור, לפני כחודש, יצא חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי בקריאה לשר אלקין, וכתב "מיותר לציין, את הסכנות הרבות הטמונות כתוצאה ממהלך זה, על שלל הבעיות. ברצוני, לבקש את התערבותך, ע"מ לבדוק האם ניתן להעביר פרויקט זה, לאזורים אשר אינם מאוכלסים באוכלוסייה אזרחית".

יש לציין כי חבר מועצת העיר קרית גת, מר שי זולדן פנה במכתב דומה לשר לאיכות הסביבה, זאב אלקין, ובה הטיל את האחריות על ההתנהלות של ראש העיר קריית גת מר אבירם דהרי, ובעקבות כך החליט דהרי לחזור בו ממשיכת העתירה כנגד הקמתה של תחנת הכוח.

בהפגנות תושבי העיר נגד הקמת תחנת הכוח, נאם זולדן, ואמר "למרות התנגדויות גורמי הבריאות והגורמים הירוקים בישראל, החליטה ממשלת ישראל לאפשר לטייקונים, להקים כאן את התחנה המזהמת הזאת. זאת מאות מטרים בלבד מבתי מגורינו. מי שאינו רואה את הסכנה המוחשית שבתחנת הכוח – הינו כסיל הטומן ראשו בחול".

זולדן הוסיף, ואמר כי התחנה עלולה לפגוע בשכונת רמות דוד החרדית, ובקריות של חסידי סלונים, גור ובעלזא, הנמצאים ראשונים בקרבתם לצומת פלוגות.

השארת תגובה